Miniaturní Zoxcall FF+ už není odkázaný na operátory. Podporuje běžnou nanoSIM

Česká technologická společnost Zoxcall představuje upravenou verzi svého nejmenšího telefonu na světě. Zoxcall FF+ nahrazuje inovativní eSIM kartu tradičnějším řešením s běžnou nanoSIM. Zařízení tak konečně může jít do prodeje ke koncovým zákazníkům a výrobce se nemusí na obchodním modelu dohadovat s operátory. U původního modelu FF s eSIM byla domluva komplikovaná.

Klepněte pro větší obrázek

Zoxcall FF+ je maličké zařízení o zhruba velikosti kreditní karty, které umí telefonovat. Rozměry činí 82 × 46 × 3,5 mm a hmotnost 16 g. Původní model FF měl rozměry 73 × 43 × 3,5 mm, takže implementace řešení pro nanoSIM kartu si vyžádala zhruba centimetr prostoru na výšku a pár milimetrů na šířku. Vestavěná baterie vystačí na hodinu hovoru nebo 24 hodin v pohotovosti.

Záložní mobil za tisícovku

Telefon nemá displej, místo toho se ovládá pomocí tlačítek. Do jeho paměti lze uložit až osm přednastavených čísel. Na rozdíl od svého předchůdce modelu FF disponuje slotem pro nanoSIM kartu, díky čemuž je výběr operátora a tarifu volbou samotného uživatele. Na výběr zůstává také pestrá škála barevných variant a materiálů krytů.

“Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo. Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu,“ říká Ota Kaláb, CEO společnosti Zoxcall.

Předprodej startuje dnešním dnem, tedy 5. srpna 2019, cena činí 990 Kč. Skladem a fyzicky dostupná na e-shopu Zoxcall by měla být novinka zhruba za měsíc.

Diskuze (10) Další článek: Tablety pokračují v pádu. Daří se jen Applu a sezonnímu Amazonu

Témata článku: Nákup a ceny, eSIM, Telefony, Zoxcall, Rarita, Operátor, Původní model, Model, Rozměr, Zařízení, Karta


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

RECENZE: Poco F2 Pro – bestseller, kterým si Xiaomi samo vypálilo rybník

** Výbavou se vyrovná vlajkovým modelům řady Mi ** Je však o mnoho tisíc levnější a nabízí Dual SIM ** Kompromisy ale čekejte od foťáku

Martin Miksa | 52