Miniaturní Zoxcall FF+ už není odkázaný na operátory. Podporuje běžnou nanoSIM

Česká technologická společnost Zoxcall představuje upravenou verzi svého nejmenšího telefonu na světě. Zoxcall FF+ nahrazuje inovativní eSIM kartu tradičnějším řešením s běžnou nanoSIM. Zařízení tak konečně může jít do prodeje ke koncovým zákazníkům a výrobce se nemusí na obchodním modelu dohadovat s operátory. U původního modelu FF s eSIM byla domluva komplikovaná.

Klepněte pro větší obrázek

Zoxcall FF+ je maličké zařízení o zhruba velikosti kreditní karty, které umí telefonovat. Rozměry činí 82 × 46 × 3,5 mm a hmotnost 16 g. Původní model FF měl rozměry 73 × 43 × 3,5 mm, takže implementace řešení pro nanoSIM kartu si vyžádala zhruba centimetr prostoru na výšku a pár milimetrů na šířku. Vestavěná baterie vystačí na hodinu hovoru nebo 24 hodin v pohotovosti.

Záložní mobil za tisícovku

Telefon nemá displej, místo toho se ovládá pomocí tlačítek. Do jeho paměti lze uložit až osm přednastavených čísel. Na rozdíl od svého předchůdce modelu FF disponuje slotem pro nanoSIM kartu, díky čemuž je výběr operátora a tarifu volbou samotného uživatele. Na výběr zůstává také pestrá škála barevných variant a materiálů krytů.

“Po modelech T4 a FF, určených primárně pro B2B zákazníky, přicházíme s prvním zařízením určeným pro koncového uživatele. Myslím si, že se nám podařilo najít něco, co na trhu doposud nebylo. Zařízení FF+ je navíc neodmyslitelným doplňkem každého smartphonu,“ říká Ota Kaláb, CEO společnosti Zoxcall.

Předprodej startuje dnešním dnem, tedy 5. srpna 2019, cena činí 990 Kč. Skladem a fyzicky dostupná na e-shopu Zoxcall by měla být novinka zhruba za měsíc.

Diskuze (10) Další článek: Tablety pokračují v pádu. Daří se jen Applu a sezonnímu Amazonu

Témata článku: Nákup a ceny, eSIM, Telefony, Zoxcall, Rarita, Zařízení, Rozměr, Původní model, Karta, Model, Operátor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 30

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

RECENZE: Xiaomi Mi A2 — průbojnější pokračovatel rodu

** Displej 18 : 9 jde udělat bez výřezu, hurá! ** Zapomeňte na paměťovou kartu a jack ** Čistý Android One je hodně svižný

Ondrej Papánek | 50