MiniMoto MS400: první vysouvací Motorola, navíc s MP3

Telefony kombinované s fotoaparáty jsou již celkem běžné. Pomalu se však začínají objevovat přístroje kombinující mobilní telefon s MP3 přehrávačem. Jedním takovým je i nová Motorola MiniMoto MS400 s vysouvací konstrukcí.
MiniMoto MS400: první vysouvací Motorola, navíc s MP3

Korejská divize Motoroly představila nový mobilní telefon MiniMoto MS400. Ale dalo by se říci, že představila MP3 přehrávač s funkcí telefonu. Že už jste to někde slyšeli? Ano, podobnou koncepci představil před několika dny také Pantech & Curitel u svého nového modelu PH-S4000, o kterém jsme psali v tomto článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pantech PH-S4000

Tímto se jenom potvrzuje nastupující trend osobních přístrojů, které funkce mobilního telefonu řadí vedle funkcí. Nepočítáme-li kombinace mobilů s kapesními počítači, objevují se přístroje sjednocující mobilní telefon s fotoaparátem a nově i s MP3 přehrávačem.

Malá hranatá krabička

Telefon je poměrně malý a nejvíce na něm zaujme jeho úzké, ale protáhlé tělo.Rozměry 90 × 32 × 21 mm hovoří za vše. Opticky přístroj ještě prodlužuje vyčuhující anténa. Přesto, že je vysoký jako běžné mobily, místo pro klávesnici na čelní straně nezbylo a tak se skryla do výsuvné spodní části. Po vysunutí dlouhán ještě trochu povyroste.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola MiniMoto MS400

V zavřeném stavu je přístupná funkční část klávesnice, které dominuje kruhová navigační klávesa s potvrzovacím středem a velká tlačítka s červeným a zeleným sluchátkem. Narozdíl od konkurenčního výrobku společnosti Pantech & Curitel, nevypadá Motorola MiniMoto jako MP3 přehrávač a nejen díky anténě hned poznáte, že se jedná o mobilní telefon.

Displej dokáže zobrazit 262 tisíc barev a nabízí rozlišení 128 × 160 obrazových bodů. O přísun energie se stará baterie s kapacitou 680 mAh, která přístroji zajišťuje výdrž 110 minut hovoru nebo až 170 hodin výdrže v pohotovostním režimu. To mnoho není, a tak výrobce do základního balení přidal ještě jednu baterii s vyšší kapacitou 950 mAh. Ta nabízí výdrž 150 minut volání nebo až 230 hodin v pohotovosti. Bohužel však s touto baterií telefon nabere 2 mm na tloušťce a 9 g na váze.

Na serveru SlashPhone se objevily první živé fotografie:

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Umím hrát, fotit i telefonovat

Aby mohl přístroj dobře posloužit milovníkům hudby, musí nabídnout dostatečně velkou paměť pro komprimované zvukové soubory. V případě Motoroly by mohly být spokojeni. Nabízí 128 MB vnitřní paměti, kterou lze rozšířit paměťovými kartami Trans Flash.

Paměť uživatelé využijí také pro ukládání svých fotografií, které lze pořizovat vestavěným VGA fotoaparátem s možností natáčení videa. O zvukový výstup se starají dodávaná sluchátka nebo hlasitý reproduktor. Z něj se při vyzvánění mohou linout také 64 hlasé melodie.

Ani na praktické funkce pro práci se nezapomnělo. Telefon má bohatý adresář na 2000 kontaktů a organizační funkce s možností synchronizace. Nechybí dokonce podpora nejběžnějších formátů dokumentů a elektronických knih. Pro spojení s počítačem poslouží standardně dodávaný USB kabel. Bezdrátové technologie zřejmě chybí z důvodu očekávaného častého přehrávání velkých objemů multimediálních dat mezi přístrojem a počítačem. Těm, kteří přeci jen více ocení možnosti zábavy, je jako na míru ušita nová herní technologie Giga umožňující spouštění propracovaných 3D her.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Opět smůla

A nakonec nezbývá než dodat smutnou skutečnost, že tento telefon v Evropě zřejmě nikdy neuvidíme. Jednak není určen pro sítě GSM a navíc se bude prodávat výhradně na asijských trzích. Zatím není známo kdy se tak stane a co nová Motorola bude stát. Naznačuje však směr dalšího vývoje telefonů, které se o svá těla nebudou dělit pouze s fotoaparáty.

Diskuze (4) Další článek: LG G1700: nové levné LG jen pro ruský trh?

Témata článku: Motorola, Min, Protáhlé tělo, Motor

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8