„Ministr zřejmě podlehl operátorům“, říká Jan Husák

Husákův „bič na operátory“ už neplatí, ministr Mládek jej otočil proti lidem. Hádejte, kdo mu na ministerstvu radí? Čeká nás další doba temna?
„Ministr zřejmě podlehl operátorům“, říká Jan Husák

Ministra průmyslu a obchodu mají operátoři jistě rádi. Podílel se na tom, že platí novela Zákona o elektronických komunikacích dle jejich návrhu, nechává si radit od Pavla Dvořáka, bývalého šéfa ČTÚ a nějaká akce, která by z pohledu obyčejného spotřebitele na telekomunikačním trhu cokoliv zlepšovala, znát není. Pak zde máme podivnou kauzu se zpoplatněním Wi-Fi... To už byla ta pomyslená poslední kapka, proč na Jana Mládka a jeho ministerstvo poslala stížnost do Bruselu společnost Dial Telecom:

S kritikou na ministerskou hlavu přišel i Jan Husák, exposlanec za TOP09, který v roce 2013 inicioval a prosadil změny v zákoně, které rovnaly nerovný vztah mezi operátory a jejich zákazníky. Jan Husák nyní publikoval text s titulkem „Ministr Mládek zřejmě podlehl lobby operátorů“ a popisuje, co mu vadí.

Komentář začíná prostě a jmenovitě ve smyslu: zdražují či znevýhodňují vám operátoři služby? Pokud ano, pak za to můžete „poděkovat“ poslanci Stanislavu Pflegerovi z hnutí ANO a ministrovi průmyslu a obchodu Janu Mládkovi z ČSSD, kteří prosadili zákon, který to operátorům dovolí.

Klepněte pro větší obrázek
Exposlanec Jan Husák, který je znám svým „bičem na operátory“ konstatuje, že ministr Mládek zřejmě podlehl operátorské lobby.

Ministr zřejmě podlehl lobby operátorů, jak jinak si vysvětlit, že se pokoušel také zpoplatnit služby Wi-Fi. Od nápadu naštěstí pod mediálním tlakem upustil. Dál ale brzdí plán na rozvoje sítí nové generace. Díky němu se tak zřejmě lidé na venkově nedočkají rychlého internetu ani peněz z EU na jeho sítě,“ stěžuje si na Husák na ministra Mládka.

Dále konstatuje, že novela zákona poslance Pflegera, kterou ministr hájil, nás vrací pár let dozadu a z hlediska operátorů do značné míry neguje legislativu, která vešla ve znalost jako „Husákův bič na operátory“. V Husákově podání totiž zákon fungoval tak, že operátoři nemohli automaticky prodlužovat ani upravovat lidem smlouvy, aniž by jim o tom řekli a měli jejich souhlas. Byl to důvod, proč jeho novela získala pomyslné stříbro v anketě o nejužitečnější zákon pro český byznys.

Mimochodem, už tehdy (v roce 2013) Husák varoval, že operátoři lobují za prezidentské veto. Miloš Zeman tehdy zákon podepsal, ale už o 16 měsíců později jej jiným podpisem v některých ohledech prakticky zrušil.

Vtípky na Jana Mládka a jeho oblíbenost u operátorů na Twitteru:

Ministr Mládek bude mít příležitost projevit své úmysly s českými telekomunikacemi velmi brzy. Za necelé dva měsíce totiž končí mandát jednoho z členů Rady ČTÚ a volba nového radního je prakticky v jeho rukou. Respektive ho jmenuje vláda právě na návrh ministra průmyslu a obchodu. Oním členem Rady, kterému končí mandát není nikdo jiný, než nechvalně proslulý Pavel Dvořák. Už jsem zmínil, že kromě Rady ČTÚ působí také v pozoco poradce Ministerstva průmyslu a obchodu?

Co si myslíte o působení ministra Mládka v čele MPO? Souhlasíte s Janem Husákem? Je to jen populistické tlachání, nebo uhodil hřebík na hlavičku?

Diskuze (46) Další článek: SecuTABLET: za novým tabletem pro BlackBerry stojí Samsung

Témata článku: Operátoři, Hospodaření a finance, Kauzy, ČTÚ, Lobby, ČSSD, Hus, Min, Miloš Zeman, Poslední kapka, Zeman, Operátor, Pavel Dvořák

Určitě si přečtěte