Mio A702: všestranný pomocník na cesty

Nový komunikátor od firmy Mio přinese kvalitní satelitní navigaci a fotoaparát s automtickým ostřením. Kandiduje na hvězdu příštích měsíců.

Společnost Mio Technology představila na veletrhu Computex nový kapesní počítač s operačním systémem Windows Mobile 6 Professional.Aktuální novinka nese označení Mio A702 a potěší především příznivce focení a GPS navigace, jelikož u ní nalezneme kvalitní 3,2Mpx fotoaparát a integrovaný navigační čip SiRF Star III, který zaručí dobrý příjem signálu.

Klepněte pro větší obrázek 
Fotografie serveru PhoneDaily.com

Přední straně dominuje dotykový QVGA displej s úhlopříčkou 2,8“, a hned pod ním se rozprostírá numerická klávesnice. Je zajímavé, že zde chybí joystick, který by usnadnil navigaci v prostředí operačního systému. V horním bloku kláves však nechybí tlačítko OK, které je z obou stran obklopeno dvěma softwarovými klávesami. Podle dostupných fotografií vypadá klávesnice velice kvalitně, přesto by mohly být její rozměry nepatrně větší, alespoň by se tak vyplnilo prázdné místo pod displejem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na pravém boku telefonu se schovává rolovací kolečko s možností stisku, které by pravděpodobně mělo nahradit chybějící joystick, nejsem si ale jistý, zda nám nabídne takový komfort. Komunikátor by měl mít k dispozici 128 MB ROM, kterým sekunduje 64MB velká operační paměť RAM. To jsou dnes standardní parametry, dvojnásobná hodnota by novému Miu určitě slušela mnohem více. Při nedostatku volného místa stačí sáhnout po paměťových kartách typu microSD.

Pokud se pozorně podíváte na snímky displeje, můžete si na Wireless Today pluginu všimnout signalizace pro Bluetooth, ikonka pro Wi-Fi bohužel chybí. Absence Wi-Fi by mohla mnohé zájemce odradit, přesto si raději počkejme na výrobcem potvrzené parametry, které mohou leccos změnit. Telefonní funkce by měl zajistit čtyřpásmový GSM modul s podporou GPRS a EDGE třídy 10.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Signalizace stavu Bluetooth

Integrovaný fotoaparát nabízí funkci autofokus a nechybí ani přisvětlovací dioda pro pořizování snímků v horších světelných podmínkách. Pro připojení headsetu je k dispozici 2,5mm výstup, synchronizaci a dobíjení zajišťuje klasický miniUSB konektor.

Další informace o tomto telefonu zatím nebyly zveřejněny, očekává se ale, že by se model A702 měl na trhu objevit do konce tohoto roku.

Předběžná technická specifikace:

  • operační systém: Windows Mobile 6 Professional
  • displej: QVGA rozlišení (240×320px), úhlopříčka 2,8“, 65k barev
  • GPS: integrovaná, SiRF Star III (20 kanálů)
  • paměť: 64MB RAM, 128MB ROM
  • sítě: Quad-Band GSM, podpora GPRS/EDGE třídy 10
  • konektivita: Bluetooth 2.0
  • slot na paměťové karty: MicroSD
  • fotoaparát: 3.2 MPx, AutoFocus, přisvětlovací dioda

Zdroj: PhoneDaily.com

Diskuze (26) Další článek: Nové čipy Sirf budou umět navigovat i v tunelech

Témata článku: Mio, Mitac Mio A702, Dobrý příjem, Pomocník, Pomoc, Prázdné místo

Určitě si přečtěte