Místo periskopu druhý displej. Vivo NEX ztenčí rámečky a sníží cenu

V červnu  představené Vivo NEX je jeden z telefonů s nejtenčími rámečky. Senzory, které obvykle bývají nad displejem, tento model odsunul do „periskopu“, tedy drobného modulu, který se vysouvá z horní hrany mobilu. Podle aktuálních úniků z Číny to vypadá, že pokračovatel řady NEX půjde úplně jinou cestou.

Senzory se tentokrát odsunou na záda a aby na sebe lidé viděli při focení selfie, dostane telefon další displej. Ten přední má 6,4 palce a rozlišení Full HD+, úhlopříčku zadního neznáme, odhadem budeme někde kolem pěti palců. V obou případech jde o OLED. Podobné řešení už představila Nubia X:

Jinak jde o smartphone s „letošní výbavou“. Zatímco nadcházející generace smartphonů, která začne přicházet už v lednu 2019, dvoudisplejové Vivo NEX zůstává u procesoru Snapdragon 845. Rychlé nabíjení bude pumpovat energii „pod tlakem“ 22,5W, čtečka otisků se má skrýt v displeji. Premiéra má proběhnout ještě letos a cena prý ve srovnání s červnovým NEX S půjde dolů.

Via Gizmochina

Diskuze (3) Další článek: Huawei slibuje: 5G sítě dají zapomenout na Wi-Fi

Témata článku: Nubia, Vivo, Spekulace, Čína, Bezrámečkový displej, Druhý displej, Dual Screen, Periskop, RAM, Nubia X, Vivo NEX S, Vivo NEX, Palec, Full HD +, Rychlé nabíjení, Senzor, Rámeček, Horní hrana, Peří, Nadcházející generace, Displej, Podobné řešení, Rozlišení full, Drobný modul


Určitě si přečtěte