„Mistrovství hlasových asistentů“ znovu vyhrál Google. Apple a Amazon však stahují náskok

Loup Ventures hodnotí hlasové asistenty Google Assistant, Apple Siri a Amazon Alexa ve schopnosti odpovídat na dotazy. Cortana je pro letošek ze hry, protože Microsoft omezuje s ní spojené aktivity.

Analytici položili 800 otázek a sledovali, zda jim systémy správně rozumí a jak reagují. S rozpoznáním hlasu už problém není, všechny systémy se vešly do rozmezí 99,8 až 100 % úspěšnosti. Co se týče správnosti odpovědí, zvítězil Google s 93 %, následovaný Siri s  83 % a Alexou s 80 %. Google tedy stále vede, ale konkurenti dotahují, oproti minulému roku si všichni polepšili přibližně o 4 procentní body.

Požadavky analytiků se dělí do pěti kategorií:

  • Lokální (např. Kde je nejbližší kavárna?)
  • Nakupování (např. Objednej papírové utěrky?)
  • Navigace (např. Jak se dostanu autobusem do centra?)
  • Informace (např. Kdo byl čtvrtám prezidentem USA?)
  • Příkazy (např. Připomeň mi zavolat Petrovi dneska ve dvě.)

Ve čtyřech z nich zvítězil Google, největší rozdíl byl překvapivě u nakupování. Zde má Amazon se svou Alexou výhodu velkého e-shopu za zády, přesto se ale Googlu podařilo podat lepší informace o produktech apod. Test ale probíhal v USA, kde má k dispozici více dat i skrze Google Express, než třeba u nás.

Google prohrál v příkazové disciplíně, kde se integrace Siri do iPhonu ukázala jako lepší a zvládla správně vykonal 93 % příkazů oproti 86 % u Googlu. Alexa zde očividně trpí na to, že jako jediná není předinstalovaná přímo v systému a tak nemá přístup zdaleka ke všemu, co konkurence – zvládla vykonat pouze 69 % pokynů.

Zdroj: Loup Ventures

Diskuze (6) Další článek: Velké novinky v Pokémon Go: 5. generace, legendární Jirachi a shiny MewTwo

Témata článku: Google Assistant, Google Home, Amazon Alexa, Hlasový asistent, Siri, USA, Amazon Echo, Chytrá domácnost, Chytrý displej, Google Express, Nakupování, Příkaz, Petr, Úspěšnost, Apple Siri


Určitě si přečtěte