MiTAC e688 – takový divný telefon

Existuje několik společností, které se živí dodáváním exotických mobilů na český trh. Pro dnešní preview jsme si z jejich nabídky vybrali jeden, který vybočuje ze zaběhnutých koncepcí.
MiTAC e688 – takový divný telefon

Jedním ze způsobů, jak se odlišit od současné mobilní masy, je koupě exotického mobilu, a to nejlépe přímo z Asie. Osobní dovoz by se vám pěkně podražil, proto je výhodnější spolehnout se na služby společností, které exotické mobily do Evropy dováží. Na českém trhu působí minimálně dvě a v nabídce jedné jsme objevili zajímavý mobil MiTAC e688 (CECT 688).

Mobil motýlkovitého typu

MiTAC e688 upoutal naši pozornost vzhledem a zajímavou konstrukcí. I když se tváří jako véčko, v podstatě to véčko není. Horní část se totiž nevyklápí, ale otáčí o 180 stupňů (podobně jako např. u Motoroly V.70). Spolu s otočením se otočí i zobrazení displeje – to proto, abyste se na něj nemuseli dívat vzhůru nohama. Displej je díky tomuto řešení dost velký a totéž platí i pro numerickou klávesnici. Tento telefon není žádným technologickým zázrakem, ale spíše stylovou záležitostí. Svého majitele bude bavit barevnými animacemi v pozadí a šesticí her. Čtyři z nich jsou klasické – horizontální, ale dvě další využívají schopnosti displeje - můžete je hrát vertikálně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej lze otočit o 180 stupňů

GPRS a nic víc

Kromě stylové zábavy zvládá telefon i jednoduché funkce pro organizaci času. Mezi aplikacemi naleznete grafický kalendář a úkolovník. Samozřejmostí je rovněž světový čas a budík. Moderní MMS zprávy jsou mu cizí, rozumí si jen s EMS a SMS zprávami. Pro ně má připraven prediktivní slovník T9 v čínštině a angličtině. Za třešničku na dortu lze považovat přítomnost technologie GPRS a wapový prohlížeč. Nic dalšího v telefonu nenajdete.

Telefon je na český trh dodáván společností Nowicom za cenu 550 euro. 

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon MiTAC e688
  • Síť: GSM 900/1800 MHz
  • Rozměry: 97 x 46 x 23 mm
  • Hmotnost: 92 g
  • Displej: 128 x 160 pixelů, 65 tisíc barev
  • Baterie: Li-Ion 650 mAh (900 mAh)
  • Doba hovoru: 4 hod
  • Pohotovostní doba: 280 hod
  • Paměť: 300 kontaktů
  • Další funkce a vlastnosti: GPRS, wap, EMS, kalendář, úkolovník, budík, polyfonní vyzvánění
Diskuze (2) Další článek: Microsoft: chytré telefony, plnou parou vpřed!

Témata článku: Mitac, MIT, Telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39