Mitsubishi Trium M320 září všemi barvami

Rada mobilních telefonů Trium má dalšího pokračovatele. Model M320 má pochopitelně barevný displej, pohodlnou klávesnici a tradiční jednoduché a logické ovládání.
Mitsubishi Trium M320 září všemi barvami

Mobilní telefony Trium jsou poněkud zajímavou komoditou. Přestože se zde nikdy řádně oficiálně neprodávaly, můžeme jich na našich ulicích spatřit poměrně hodně. Zásluhou dovozu ze sousedních států zde tak o přístroje Trium Aria či Trium Mars skutečně není nouze a za nabízené ceny se jednalo o přístroje s velmi výhodným poměrem cena / výkon.

Boom telefonů s barevným displejem nemohl zůstat nikomu utajen - a tak není divu, že všichni mobilní výrobci postupně do svých nabídek takto vybavené mobilní telefony zařazují. Trium M320 je jednou z těchto novinek - a jeho displej je skutečně pořádný.

Již při prvním pohledu na tento mobil lze snadno rozeznat, do které stáje je zařadit - rukopis designérů Mitsubishi se prostě nezapře. Klasický je výrazný lem kolem displeje doplněný masivním čtyřsměrovým kurzorovým tlačítkem, kterým však nelze provedenou volbu potvrdit. Potvrzení volby se provádí tlačítkem pod tímto kurzorovým ovladačem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Numerické klávesy jsou taky klasické - jsou poměrně velká s dostatečnými rozestupy. Pro ovládání menu telefonu slouží dvě sdružená softwarová tlačítka pod samotným displejem.

A nyní již trošku suchých technických parametrů. Displej je plně grafický a disponuje rozlišením 128 x 141 obrazových bodů při 4096 současně zobrazitelných barev. Přední panel je vyměnitelný a dovoluje tak snadnou a rychlou změnu vzhledu tohoto přístroje.

Samotný telefon je pochopitelně duální, pro přenos dat v mobilních sítích můžete využít rychlých datových přenosů s využitím paketové technologie GPRS (4+1). Podle mých informací má podporovat také multimediální zprávy MMS a umožňuje také stahovat pozadí obrazovky i vícehlasé vyzváněcí melodie z wapových stránek. Potěší také infračervený port.

Lithium Iontová baterie o kapacitě devětset miliampérhodin poskytuje dostatek životodárné energie pro čtyři hodiny hovoru nebo až pro tři sta padesát hodin pohotovostního režimu. V paměti telefonu můžete uložit až 255 vícepoložkových zápisů včetně možnosti přiřazení ikony či obrázku příslušné osoby.

Trium M320 je bezesporu zajímavý mobilní telefon, který má šanci - podobně jako jeho předchůdci - objevit se pokoutnými šedými kanály také u nás. Otázkou jeho úspěšnosti však bude především jeho cena - tu se nám bohužel nepodařilo zjistit, ale podle neověřených informací by se měla pohybovat těsně pod hranicí deseti tisíce korun. A to se myslím vyplatí.

Diskuze (23) Další článek: Noste Palma na zápěstí aneb na to jsme přece čekali

Témata článku: Barva, MIT, TRI, Září, Dostatečný rozestup

Určitě si přečtěte