Mivvy Dual: tentokrát už na ostro

Přichází finální verze telefonu, který drží při životě zároveň dvě mobilní čísla. Vyplatí se pořídit 2v1?

Na MobilManii jste se mohli před časem seznámit s prvním duálním mobilním telefonem, který podporuje současné použití dvou SIM karet bez nutnosti přepínání. Tento přístroj se jmenuje Mivvy Dual a tehdy jsme vám ho představili v předprodejní testovací verzi. Telefon nebyl kompletně počeštěn a integrovány byly jen některé aplikace.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Testovací vzorek pouze pod názvem Dual

Dnes máme k dispozici finální, plně funkční vzorek s kompletní jazykovou lokalizací a českým návodem. Pojďme se tedy podívat na hlavní změny a vylepšení. Vzhled a konstrukce telefonu zůstávají v zásadě nezměněny. Upevnění plastů se zřejmě nikam dál neposunulo, nepříjemného vrzání se nezbavil ani finální vzorek.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Finální verze Mivvy Dual

První rozdíl, kterého si při pohledu na prodejní verzi všimnete, je dosazení nového loga pod hlavní displej a vedle vnějšího stavového OLED displeje. Nahrazuje tak původní nápis DUAL. Mivvy zvolilo poměrně jednoduché inverzní logo, jehož barevné schéma přizpůsobuje ploše, na kterou je právě umístěno. Součástí loga zůstává i název Dual.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Černobílé a bíločerné logo Mivvy Dual

Kosmetickými úpravami prošla klávesnice, která je sama o sobě pohodlná, i s většími prsty se na ní píše rychle a přesně. Už na předprodejní verzi zaujal větší počet tlačítek s telefonem, než je u jiných mobilů běžné. Tlačítka se zeleným sluchátkem zůstala dvě, ale jednomu z nich proti testovací verzi zmizelo písmeno M, které značí primární (Master) SIM kartu. Naproti tomu u sluchátka S (Slave) přibyla volba Mode. Ta má docela praktický význam. Pokud víte, že si v dané situaci vystačíte s jednou SIM kartou, můžete tu druhou odstavit, aniž byste ji museli vytahovat z telefonu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klávesnice doznala změn

Oproti testovacímu vzorku přibyla hmatová značka na klávese 5 a tlačítko C obohatil symbol noty, který značí rychlý přístup do přehrávače hudby. Jeho vzhled se také změnil a nutno říct, že k lepšímu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Původní a nová verze hudebního přehrávače • speciální aplikace pro dámy
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prostředí Mivvy Dual • téměř vždy volíte ze dvou možností

Co se naopak nezměnilo, je nemožnost posílat multimediální zprávy MMS ze SIM karty, která je v přístroji uložena jako Slave, tedy sekundární. V příslušné části telefonu totiž není instalován datový modul, a tak si pro datování přes GPRS nebo psaní MMSek ze dvou čísel vybírat nemůžete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
V krabici nechybí český návod, naopak postrádáme CD se softwarem

V balení najdeme USB kabel, pomocí něhož se telefon připojí k počítači jako vyměnitelný disk, ale přístupná je pouze datová oblast paměťové karty. Výrobce nedodává k telefonu CD se softwarem, ani na na stránkách produktu není žádný balík ke stažení, proto standardně není možné telefon využít jako GPRS modem pro počítač a synchronizovat data. Po chvilce pátrání lze však na webu Mivvy dohledat potřebný ovladač modemu.

Pokud vám jde především o komfort současného používání dvou telefonních čísel v jednom přístroji, mohli byste být s Mivvy Dual spokojeni. Výrobce stanovil doporučenou koncovou cenu na 6 499 Kč.

Technická specifikace:

  • primární GSM modul: 900, 1 800, 1 900 MHz
  • sekundární GSM: 900, 1 800 MHz
  • datové přenosy: GPRS class 10
  • rozměry a hmotnost: 91 × 46 × 21,5 mm; 105 g
  • vnitřní displej: 1,8", 262 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 px
  • vnější displej: 0,85", OLED, rozlišení 106 × 14 px, monochromatický
  • fotoaparát: 1,3 MPx, záznam videa (MPEG4)
  • uživatelská paměť: 32 MB, rozšiřitelná kartami microSD (v balení 128 MB)
  • baterie: Li-Ion 1100 mAh, 3,7 V
  • výdrž: pohotovostní režim 150 hodin, doba hovoru 3,5 hodiny

Na závěr se ještě podívejte na ukázku z netradiční marketingové kampaně, kterou Mivvy, novou značku na českém mobilním trhu, provází.

Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (18) Další článek: Dotekový Samsung umí televizi

Témata článku: Mivvy, Mivvy Dual, Ostro, Nepříjemné vrzání, Duální mobil, Český návod, Současné použití, První rozdíl

Určitě si přečtěte