MMM Sticker – polepte si obrazovku Psiona

MMM Sticker je multifunkční aplikací, která na obrazovce Psionu nahradí papírové lístečky, jež jistě všichni známe a používáme.
MMM Sticker je multifunkční aplikací, která na obrazovce Psionu nahradí papírové lístečky, jež jistě všichni známe a používáme. Její výhodou je však možnost „vepsat“ do poznámky nejen text, ale i kalendář, hodiny, vlastnoručně psané poznámky, obrázky, vlastní kresby, data a jiné užitečnosti. MMM Sticker obsahuje ještě další funkce; např. reporty o stavu baterií, volném místu na discích apod.

Aplikace je konstruována tak, že v podstatě všechny její součásti plavou nad poslední otevřenou systémovou plochou, resp. aplikací. Pokud tedy klepneme na plochu pod MMM Stickerem, okamžitě se poznámky schovají a program se stane rezidentním. Zpětné vyvolání je jasné. Ze systémového okna použijte například CTRL+J a v seznamu běžících aplikací vyberte Sticker.

Po instalaci a samotném spuštění MMM Stickeru (zástupce je standardně v Extras) se na obrazovce objeví tři nové lišty.

První je umístěna dole (podobná stavové liště z Windows). Tato lišta nese jak ovládací prvky aplikace, tak i prvky informační. Po aktivaci tlačítka (v místě Start u Windows) dojde k rozbalení nabídky, pomocí které je možné celou aplikaci nastavit a ovládat. Zmíním se pouze o některých funkcích. Za položkou File se skrývá například de/aktivace komunikace (off/cable/IR), dále zde naleznete možnost nastavení svátků a výročí, možnosti tisku atp. V menu Edit jsou standardně umístěny funkce kopírování, vložení, operace se schránkou, mazání. Velmi důležitou je položka Other. Zde můžete kompletně nastavit MMM Stickera: hlavní nastavení, nastavení Status lišty, hrlp atp. Poslední položkou v „nabídce Start“ je položka Off. Ta vypne celý přístroj. Mezi nastavené informační položky, které jsou viditelné na Status liště, patří informace o stavu zaplnění obou (resp. všech tří) pamětí Psiona. V „systray“ kolonce jsou indikátory stavu nabití baterií, zvuku a o tom, zda je přístroj napojen na externí zdroj napájení. Všechny informační ikony lze nastavit, odebrat či přidat jiné.

Druhá lišta je nazvána Task. Skrývá se za ní jednoduchý To-Do blok, ve kterém je možné nastavit prioritu úkolu, datum, popis a splnění či průběh.

Poslední lišta zastupuje velmi jednoduchou kalkulačku, která umí pouze velmi základní funkce.

Tuto aplikaci jsem vyzkoušel velmi pečlivě, nikdy mi zatím nespadla ani nezmrazila 5mx. Myslím, že stojí za shlédnutí a pokus o rozšíření aplikací ve vašem zařízení.

Download (22 kB); Shareware, $10

Poznámka: aplikace je určena pro Psion S5/S5mx, je však již k dispozici i pro Windows CE.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Obr, Pole, Psion, Obraz

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení