Mobiado: Nokia 6230i s novým krytem za padesát tisíc

Mobiado je tuningová firma, která upravuje vybrané telefony Nokia a snaží se je potom prodávat za mnohonásobně vyšší cenu. Poslední model Professional EM Limited Edition má kryt z ebenového dřeva, tlačítka z titanu a stojí padesát tisíc.
Mobiado: Nokia 6230i s novým krytem za padesát tisíc

Mobiado je firma, kterou založila kanadská společnost Bonac Innovation za účelem produkce velmi luxusních mobilních telefonů. Jak by ale firma, která nemá továrny ani zkušenosti s telekomunikacemi mohla vyrobit mobil? Nemohla, ale může si ho půjčit od jiného výrobce a předělat k obrazu svému.

Mobiado se soustředí na telefony Nokia a loni v prosinci představil svůj první model postavený na Nokii 6230. O rok později uvádí novinku, jejímž zdrojem byla Nokia 6230i: výsledek má název Professional EM Limited Edition.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Všimněte si detailů: je to opravdu Nokia 6230i

Cihlu k cihle

O funkcích telefonu nemá smysl mluvit, jsou shodné s Nokií 6230i. Jedinou výjimkou jsou dvě světelné diody na zadní straně, se kterými mobil dokáže nahradit svítilnu. Diody na původním mobilu nebyly. Telefon má stejné funkce, stejné grafické prostředí, které se liší pouze upravenou tapetou. Stejná je i baterie a díky konektoru Pop-Port lze používat stejné příslušenství jako k Nokii 6230i.

Klepněte pro větší obrázek
Konektor Pop-Port a běžná zdířka pro nabíječku

Čím chce Mobiado zaujmout? Zejména vnějším vzhledem a použitými materiály. Telefon má kovový rám, který ale není vidět, protože jej obalují dřevěné kryty. Nejsou jen tak z ledajakého materiálu, jsou vyrobeny z ebenu – nejvrdšího a nejtěžšího dřeva, co na světě najdete. Pro jeho opracování je potřeba používat zvláštní nástroje, běžné břity pil a fréz by ztupil. Telefon je kvůli použití hliníku a ebenového dřeva také poměrně těžký, váží 128 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
Kryty jsou poctivě přišroubované, k baterii se dá dostat odklopením kovového štítku

Zatímco kovový rám a luxusní dřevěný vzhled by se dal pochopit, vyrábět tlačítka z titanu se nám zdá zbytečné. Nepřenášejí žádnou velkou sílu a na hmotnosti se použitím velmi lehkého kovu příliš neušetří. Praktičtější je sklíčko z odolného plastu Acrylite Gar. Vyrábí se z něj třeba štítky hokejových přileb nebo vitríny do muzeí.

Výrobce upozorňuje i na takové detaily, jako jsou použité šrouby. Ty větší vyrobili v Japonsku, menší ve Švýcarsku, oba druhy jsou ale samozřejmě z nerezové oceli.

Padesát tisíc, stačí?

Aby Mobiado odůvodnil velmi vysokou cenu, která výrazně převýšila předchozí model, nabídne novinku jen ve velmi limitované edici. Vyrobí se jen dvě stě kusů a na zádech každého z nich bude pořadové číslo. O model s číslem jedna bude dnes spuštěna aukce, přihazovat můžete na stránce www.mobiado.com.

Kdyby se vám mobilní telefon Mobiado Professional EM Limited Edition zalíbil, připravte si 2 100 dolarů. To při dnešním kurzu odpovídá přibližně padesáti tisícům korunám. Mobil můžete koupit na domácí stránce, poštovné a balné se platí zvlášť. Troch ušetřit můžete s modelem Professional EM, který se liší jen dřevem použitým k výrobě krytů – tento světlejší telefon se prodává za 1 900 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
K luxusnímu telefonu můžete dokoupit pouzdro: za pouhou tisícovku

Diskuze (12) Další článek: IMAP4, antispam a antivirus v t-zones

Témata článku: Nokia, Nokia 6230i, Tis, Stejné příslušenství, Pad, Kryt, Tisíc, Nový kryt

Určitě si přečtěte