Mobil Casio A5302CA – 1,57 miliónů barev na dlani

Zatímco si evropský uživatel „učurává“ pokaždé, když se mu do ruky dostane telefon podporující alespoň 4 096 barev. Ve světě již není ničím neobvyklým mobil, který dokáže zobrazit 1,57 miliónů barev.
Mobil Casio A5302CA – 1,57 miliónů barev na dlani

Po vyslovení jména Casio, si nejspíš představíme hodinky nebo elektrospotřebiče levnější kategorie. Ovšem na východ od nás znají i mobilní telefony pod značkou Casio. A ne ledajaké.

Následující model s šíleně dlouhým označením A5302CA nabízí tolik pokrokových funkcí, které nás v Evropě nenapadaly ani v nejbláznivějších snech. Klasická konstrukce do „vé“ se stala již standardem a jinak tomu není i tohoto mobilu. Na rozdíl od ostatních výrobců véček však působí tento model až příliš jednoduše. Z fotografií je patrné, že barvu dostaly do vínku oba displeje, jak vnitřní, tak i menší vnější. Ten disponuje rozlišením 72 x 96 pixelů a dokáže zobrazit 58 000 barev. To už stojí za zvážení, ale není to nic oproti vnitřnímu displeji, který trhá rekordy. Na ploše 132 x 176 pixelů zobrazí neuvěřitelných 1,568 miliónů barev. Pokud si vzpomínám, neznám jiný mobilní telefon se schopností zobrazit více barev než Casio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U displejů ovšem technická nadřazenost asiata nekončí. Na řadě je vestavěný kamerka s čipem Dynastron a efektivním rozlišením 331 000 pixelů. Kamerka nabízí 15krokový digitální zoom a problémy ji nedělá ani makro režim. Brouky můžete fotit již ze sedmi centimetrů. Kamerka v mobilu není pouze od focení, ale využijete ji i při pořizování krátkých videosekvencí. Ty mohou dosáhnout délky až 15 sekund. Video nebo fotografie lze odesílat jako přílohu v emailu. Vnitřní paměť telefonu byla z důvodů objemných obrázků a zejména videosekvencí zvýšena na 12,8 MB. Uložíte do ní asi 800 obrázků a to je celkem dost. Zajímavou funkcí je možnost označit u fotografie polohu či místo, kde byl snímek pořízen. To vše díky vzorné spolupráci telefonu s GPS satelity.

Jako u správného asiata se zde setkáte s polyfonním vyzváněním (40hlasé), barevnými tapetami, animovanými spořiči atd. Rozměry telefonu jsou sympatické - 48 x 95 x 23 mm a váha vzhledem k vybavenosti velmi slušná – 106 gramů. V pohotovostním režimu vydrží asi 200 hodin a 120 minut v nepřetržitém hovoru. Škoda jen, že telefon nepodporuje naše sítě. Rozumí si pouze s CDMA2000 1x.

Zdroj: www.mobilmania.sk

Diskuze (42) Další článek: Asijské hostesky mají něco do sebe

Témata článku: Mobil, Milión, Mil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21