Mobil, který hraje podle jiných pravidel. Má nádherný design a baterie vydrží dva týdny

Loni na podzim absolvoval úspěšnou kampaň na Indiegogo, teď telefon Mudita Pure dostal cenu Iron A'Design Award 2020 za výjimečný design, šetrnost k životnímu prostředí a mimořádně nízkou hodnotu SAR (0.08 W/kg).

Pure nehodlá konkurovat špičkovým (a vlastně vůbec žádným) smartphonům. Naopak jde cestou jednoduchosti, místo displeje má e-ink, baterie vydrží dva týdny, přitom se dokáže připojit k moderní LTE síti.

Má vlastní operační systém a nedostatek funkcí tvůrci prezentují jako výhodu. Své majitele nerozptyluje a nezahlcuje informacemi. Nemá internetový prohlížeč, ani do něj nelze instalovat aplikace.

Zajímavé je i to, že za projektem stojí Michał Kiciński, spoluzakladatel společnosti CD Projekt, která má na svědomí herní ságu Zaklínač. Máte zájem o něco krásného? Aktuálně se dá telefon koupit s 20% slevou, ale i tak je výsledkem poměrně vysokých 295 dolarů (cca 7 500 Kč).

Diskuze (16) Další článek: Jak fotí nový Apple iPhone SE

Témata článku: Technologie, Baterie, Design, Indiegogo, Telefony, Telefon, CD Projekt, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 36

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 116