Mobil Philips Xenium 9@9: nápaditý frajer

Úplně nový mobilní telefon z dílen Philipsu je nástupcem staršího a ne příliš úspěšného mobilu Xenium 989. Nový 9@9 je však fešák a chytrosti má za tři.
Mobil Philips Xenium 9@9: nápaditý frajer
Úplně nový mobilní telefon z dílen Philipsu je nástupcem staršího a ne příliš úspěšného mobilu Xenium 989. Nový Xenium 9@9 je však fešák a chytrosti má za tři.

Rozdíly jsou malé

Nový Xenium 9@9 vypadá úplně stejně jako jeho předchůdce. Je stejně velký, stejně těžký i stejně stříbrný. Pokud však předchozí Xenium neznáte, můžete si velikost obou telefonů lehce představit: mobily měří 110 x 40 x 20 mm a jejich hmotnost je s běžnou baterií pouze 95 gramů. Novější Xenium 9@9 by však měl být k dispozici i v jiných barvách, než je standardní stříbrná. Jedna změna vzhledu však u 9@9 je – zatímco u předchozího modelu byla baterie černá, u nového bude mít stejnou barvu, jako celý telefon.

Stále v jednom kole

Na krásném, velkém a plně grafickém displeji se prohánějí ikonky (které reprezentují jednotlivé položky menu) pěkné dokola, stejně jako například u Azalise. Ovládání tohoto telefonu je proto jednoduché a velmi intuitivní. Na velkém displeji je radost číst – až šest řádků textu dokáže zobrazit téměř celou textovku. Velké rozlišení je také ideální pro prohlížení Internetu – to také můžete, protože uvnitř 9@9 najdete wapový prohlížeč od Phone.com ve verzi 1.1. Mobilnímu surfování tedy nic nebrání.

Pokecejte si

Xenium 9@9 je prostě Philips, takže hlasové funkce mu vůbec nejsou cizí. Hlasem jej můžete ovládat, hlasem můžete vytáčet kohokoli z patnácti vybraných lidí z telefonního seznamu, hlasem můžete dělat i poznámky, a to celých 20 sekund. Telefon není jen ukecaný, zná také aktuální čas a datum, dokáže vás vzbudit. Do kalendář můžete zadávat události i upomínky, kolik dlužíte na daních spočítáte na kalkulačce, dlouhou chvíli vám ukrátí hra zeď. Textovky dokáže urychlit T9 a 50 smajlíků je prostě samozřejmostí; má je ostatně už Azalis.

Z dobré rodiny

Nový Philips Xenium 9@9 je velmi zajímavý telefon a krásný mobilní telefon, který má určitě šanci; u operátorů jej sice zatím nekoupíte, ale jsou další cestičky, kterými si k nám cestu určitě najde.
Diskuze (7) Další článek: Chcete si koupit Oskara? Pomůžeme vám si vybrat.

Témata článku: Philips, Nápad, Mobil, Frajer


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40