Mobil Samsung SGH-A110 aneb další kolibřík do kapsy

Samsung už dávno nedělá jen ledničky. Nedávno začal také výrobu luxusních mobilů, které připomínají řadu V od Motoroly.
Mobil Samsung SGH-A110 aneb další kolibřík do kapsy
Telefon Samsung SGH-A100, který stodesítce předcházel, je podle tvrzení společnosti velmi úspěšný. Proto Samsung vzal osvědčený základ, přidal pár dalších funkcí a nový mobil je na světě.

SGH-A110 má stejně jako stovka vzhled velmi podobný véčkům od Motoroly. Téměř by se dalo říct, že vzhled byl téměř do detailu zkopírován. A100 i 110 jsou však hranatější, véčko tedy vypadá o něco lépe. Jinak je vše stejné – rozklápěcí mobil, který má ve víku velký displej; flip je aktivní, tudíž otevřením mobilu přijmete hovor.

Do kapsy od saka

Velikost mobilu je 80 x 42 x 23 mm, tedy opravdu prcek, který se vedle vaší kreditky dokonale ztratí. Mobil váží 89 gramů, tedy o něco více než Nokia 8210, ale stále je to velmi slušné. Takový malý kolibřík. Je jasné, že za malou velikost a nízkou hmotnost se platí: se standardní baterií (s tou váží o něco více) vydrží 70 hodin, s tenkou pak jen 40 hodin.

Prvním vylepšením oproti SGH-A100 je WAP. Displej pojme při wapování až šest řádků, což je docela slušné. Jeho velikost je 128 x 64 bodů a je modře podsvícen. Sagem MW 936 sice zobrazil i osm, ale to už byla písmenka tak malá, že se to skoro nedalo číst. Telefon také podporuje datové přenosy 14,4 kb/s a má infračervený port a modem. Můžete si také upravit tři vlastní zvonění, samozřejmostí jsou vibrace. Paměť telefonu umožňuje přidat dalších 99 čísel, telefon má dokonce skupiny volajících. Tuto u Nokií zcela běžnou funkci byste na jiných modelech zatím stále těžko hledali. Další parametry mobilu najdete na konci článku.

Ve zlatě a stříbru

Máme tu tedy další reprezentativní telefon, který má navíc všechny manažerské funkce. Vypadá velmi dobře, takže se s ním klidně můžete okatě chlubit před smetánkou. Nabízí se ve stříbrné a zlaté barvě, už jen to napovídá, že cena nebude nikterak lidová. Však také není pro každého.

Ve zkratce:

  • Rozměry: 80 x 42 x 22,9 mm
  • Hmotnost: 87 g s tenkou baterií
  • Pohotovostní doba: 40, resp. 70 hodin
  • Doba hovoru: 3 resp. 3,4 hodiny
  • Paměť v telefonu: 99 míst pro telefonní čísla
  • Zvonění: 20 + 3 vlastní, vibrace
  • Další funkce: datové přenosy 14,4 kb/s, hardwarový modem, WAP, infračervený port, EFR, kalkulačka, organizér, poznámky (to do list), skupiny volajících, časové funkce, budík.
Diskuze (5) Další článek: Pořiďte si mobil v bazaru na Mobilmánii

Témata článku: Samsung, Nokia 8210, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80