Mobil Siemens S40 přijde z jara

Nový Siemens S40 je triální, bude podporovat HSCSD, vypadá velmi dobře a hlavně by se měl brzy objevit na našem trhu.
Mobil Siemens S40 přijde z jara
Siemens S40 je dalším mobilem, který původně vznikal pod hlavičkou firmy Bosch, ale do prodeje se již dostane pod značkou Siemensu. První informace o tomto telefonu jsme přinesli již dříve. Tehdy se dostupné informace rozcházely v otázce rychlých datových přenosů HSCSD (High Speed Circuit Switched Data). Nyní je však jasné, že S40 bude prvním Siemensem na trhu, který tyto datové přenosy nabídne. Díky nim umí S40 přenášet data rychlostní až 57,6 kb/s (43,2 kb/s směrem k uživateli), což umí v současnosti pouze Nokia 6210 a Nokia Card Phone II. Mimo toho to bude první triální mobil od Siemensu. Podobně jako Bosch 718 World nebo řada Timeport společnosti Motorola, tedy umí komunikovat v síti GSM 900,1800 a 1900 MHz a dá se s ním dovolat i v Americe.

Hlavní je styl

Vzhled telefonu je víc než reprezentativní. Pokud jste viděli Bosch 909 Dual S, jehož stříbrný vzhled a modře podsvícený displej zaujal každého, pak Siemens S40 nemá od tohoto elegána daleko. Stříbrná barva a výrazný modře podsvícený displej zůstaly, stejně jako zajímavě řešený reproduktor. Naopak odstraněna byla anténa, která je integrovaná. S40 také oproti 909 Dual S shodil pár deka na hmotnosti a zmenšil rozměry.

Chybí někomu hry?

Nový stříbrný elegán má obrovskou paměť, která obsáhne až 1000 kontaktů, samozřejmostí je organizér, který bude možno synchronizovat s Outlookem. Jelikož je S40 mobilem vyšší třídy, nepřekvapí vibračním vyzváněním, infraportem, rychlým psaním T9, kalkulačkou a časovými funkcemi. Bohužel dlouhé chvíle vám S40 nezkrátí, protože kupodivu neobsahuje žádné hry. Nevím, jak vám, ale mě osobně to nevadí. Velmi těžko budu vzpomínat, kdy jsem si naposledy něco zahrál na telefonu. To už si radši hraji s přehráváním vyzváněcích melodií. Těch má nový Siemens stejně jako S35 – celkem 42 a navíc si můžete uložit další 5 vlastních, k jejich složení vám pomůže editor.

Siemens S40 versus Nokia 6210

Při podrobnějším výčtu dalších vlastností se neubráním pokušení srovnat Siemens S40 s Nokií 6210, jelikož mají oba telefony společné nejen rychlá data HSCSD.

Tedy, pojďme na to. Rozměrově a hmotnostně je na tom lépe Siemens, který je menší a lehčí, pouze je o pár milimetrů silnější. Co se paměti týče, je stav 1:1. Přestože má S40 v telefonním seznamu prostor pro 1000 položek oproti 500 u 6210, nemá S40 vnitřní paměť na SMS, což považuji za velkou nevýhodu. Nokia má hlasové ovládání, což Siemensu chybí, ale ten má zase hlasový záznamník na pět minut, který se možná hodí více než hlasové vytáčení. Pokud se podíváme na výdrž baterie, tak udávaná pohotovostní doba je shodných 260 hodin, ale doba hovoru je výrazně vyšší u Siemense – 360 minut je o hodinu a půl více než vydrží Nokia. Uvidíme, jak dopadne Siemens v reálných testech výdrže. Ostatní parametry jsou již srovnatelné: oba telefony podporují HSCSD, mají IrDA a hardwarový modem, množství vyzváněcích melodií, WAP, vibrační vyzvánění apod. Jedinou velkou předností Siemensu tak zůstává to, že je triální.

Závěr? Oba telefony jsou v mnoha ohledech velmi podobné, někde má navrch 6210, jinde S40. Opět je jasně vidět, že ani Siemens S40 nebude mobilem, který má všechny vlastnosti, co konkurence a ještě něco navíc. I cena by měla být stejná – Nokia 6210 stojí u Oskara 14 tisíc a zhruba stejně by měl stát Siemens S40. Uvidíme ale, jakou cenu udělá EuroTel, který si ji zatím objednal jako jediný z operátorů (je to logické, protože jen on podporuje HSCSD).

Co na něj říkáte?

Pokud vás Siemens S40 zaujal, pak se můžete těšit na další nové modely od Siemensu. Bude jím velmi podobný S42, který se od S40 liší pouze aktivním flipem . Dalším v pořadí bude technologiemi nabitý SL45 – ten už je ovšem kompletním dílem Siemensu, který nabídne například integrovaný MP3 přehrávač. Jeho cena by podle vyjádření společnosti Siemens měla být 26500 Kč, což je opravdu pálka. SL45 bude dostupný během března.

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Siemens S40
 • Rozměry: 112 x 44 x 22 mm
 • Hmotnost: 97 g
 • Síť: 900/1800/1900 MHz
 • Baterie: Li-Ion 600 mAh
 • Pohotovostní doba: až 260 h
 • Doba hovoru: až 360 min
 • Doba nabíjení: 120 min
 • Displej: grafický, 6 řádků, modré podsvícení
 • Paměť: 1000 telefonních čísel
 • Zvonění: 42 melodií + 5 vlastních + vibrace
 • Další vlastnosti a funkce: WAP, datové přenosy HSCSD, hardwarový modem, IrDA, SIM Toolkit, inteligentní psaní T9, hlasový záznamník na 5 minut, časové funkce, organizér (možnost synchronizace s MS Outlook), kalkulačka, EFR
Diskuze (11) Další článek: Mobil není zabiják; alespoň prozatím

Témata článku: Siemens, Nokia 6210 Navigator, Siemens S40, Mobil, Reálný test, Speed circuit, Stříbrný vzhled, Jar

Určitě si přečtěte