Mobil Trium Geo GPRS – novinka ze země za zrcadlem

Na trhu, i když ne na našem, se objevil nový mobilní telefon značky Trium. Má zvláštní vzhled a umí, jak už sám název napovídá, kromě mnoha dalších funkcí také GPRS.
Mobil Trium Geo GPRS – novinka ze země za zrcadlem
V České republice byste asi našli jen málo lidí, kteří znají Trium, dceřinou společnost giganta světového elektrotechnického průmyslu Mitsubishi Electric. Její výrobky u nás téměř nenajdete. Zato ve světě je tato firma dobře zavedena a její mobilní produkty nabízí vždy něco nového.

Rychlý datel

Několik mobilních telefonů firmy Trium se u nás jistě potuluje, ale jedná se pouze o přístroje dovezené za zahraničí a tedy bez českého prostředí. Mobily značky Trium se vyznačují zajímavým designem a mnoha užitečnými vlastnostmi. Proto se také objevila další novinka podporující GPRS (General Pocket Radio Service), vysokorychlostní přenos dat v síti GSM. Na trhu se představuje pod názvem Trium Geo GPRS.

Protože se u nás GPRS už začíná rozbíhat – EuroTel již GPRS provozuje komerčně, lze předpokládat stále vyšší zájem o telefony tuto technologii podporující. Je tedy jasné, že se počet těchto mobilů bude v Česku zvyšovat, takže časům, kdy je monopolním dodavatelem Motorola, brzy odzvoní.

Těžký, ale sympaťák

Trium Geo GPRS má všechny důležité funkce. Nechybí mu WAP, infračervený port, T9 pro rychlé psaná textovek, vibrační vyzvánění, hodiny, budík, podporuje technologii EFR a samozřejmě také datové a faxové přenosy. Je asi zbytečné podotýkat, že je duální. Design zhled je sice nezvyklý, ale určitě ne ošklivý, špíč naopak: je to sympaťák a elegán. To vše z něj dělá téměř exkluzivní mobil. Proč téměř? Vadí mi totiž jeho rozměry a hmotnost, které by mohly být o nižší; i lowendové telefony jsou dnes podstatně lehčí a menší.

I tak se mezi současnými mobily podporujícími technologii GPRS jedná o špičku. Je ovšem otázka, kdy se tento telefon ze země za zrcadlem dostane i k nám.

Základní parametry:

  • Hmotnost: 149 g
  • Rozměry: 132 x 49 x 29 mm
  • Doba hovoru: 3 hodiny
  • Pohotovostní režim: 150 hodin
  • Sítě: GSM 900/1800 MHz
  • Funkce: WAP, vibrační vyzvánění, infračervený port, T9, data, fax, časové funkce, budík
Diskuze (6) Další článek: Chcete mobil zadarmo? Běžte do banky!

Témata článku: Novinka, Země, Nov, Mobil, MOBI, TRI, GPRS


Určitě si přečtěte