Mobil za kačku od EuroTelu

Za jednu korunu českou si můžete koupit spoustu nejrůznějších věcí: rohlík, tužku, žvýkačku, mobilní telefon, lízátko a… co prosím? Mobilní telefon? I ten vám dají u EuroTelu, a to i s aktivací.
Mobil za kačku od EuroTelu
Za jednu korunu českou si můžete koupit spoustu nejrůznějších věcí: rohlík, tužku, žvýkačku, mobilní telefon, lízátko…co prosím? Mobilní telefon? I ten vám dají u EuroTelu, a to i s aktivací.

Má to ale háček

EuroTel spolu s cestovní kanceláří Fischer Reisen nabízí mobilní telefon Nokia 5110 za lidovou cenu jedné koruny včetně aktivace. Zní to hezky a lákavě. Většina z vás již jistě čeká spoustu ale, které takovéhle lákavé nadpisy doprovází. Podívejme se tedy společně co všechno musíte udělat, abyste měli v kapse mobil za kačku. Koupíte-li si v dubnu jakýkoliv zájezd od Fischera, máte možnost si v některých autorizovaných prodejnách EuroTelu zakoupit mobilní telefon Nokia 5110 za onu lidovou cenu jedné koruny. Avšak není všechno zlato, co se třpytí. Podívejme se na jistá úskalí.

Zaprvé: Musíte si koupit zájezd. Je zřejmé, že si kvůli telefonu zájezd kupovat nebudete. Jsou však i zájezdy levné a jelikož EuroTel nezadal žádnou minimální cenu zájezdu mohlo by se koumákům podařit ušetřit.

Zadruhé: Nokii 5110 můžeme přirovnat k elegantní postarší dámě, jež se i přes svůj pokročilý věk sebevědomě a hlavně úspěšně proplétá mezi mnohem mladšími a hezčími slečnami. Je však zřejmé, že tady s námi 5110 dlouho nepobude. Jediné, čím může pětjednadesítka konkurovat, je baterie. Přístroj není duální, je těžký a rozměrný a neumí spoustu věcí. Na druhou stranu uspokojí nenáročného zákazníka, jež chce jen volat či psát zprávy. Na každý pád je zřejmé, že se chce EuroTel těchto telefonů zbavit. Vyprodá-li EuroTel během akce Nokii 5110, nahradí ji pak telefonem jiným. Může se opakovat situace z předvánoční nabídky Go sady za necelé dva tisíce s Phillipsem Savy. Ten byl během chvíle rozprodán a na jeho místo, i cenu, se dostaly ve všech směrech lepší Alcately OT db. Jakým mobilem však Eurotel případně vyprodanou Nokii nahradí není známo.

Do třetice: Zdarma aktivovanou Nokii musíte používat minimálně dva roky s některým z tarifů EuroTelu, což opět poukazuje na snahu našich operátorů zvýšit počet pravidelně platících zákazníků na úkor předplacených karet.

Není pro každého

Snaha EuroTelu vyprodat Nokii 5110 ze svých skladů je zřejmá. Asi se mu to nepodařilo minulý rok se svým balíčkem Komplet, jež obsahoval EuroTelův nejvýhodnější tarif a onu Nokii 5110. A tak to zkouší přes Fischera. Proč ne? Nabídka je to výhodná. Mobil za kačku vám každý jen tak nenabídne.
Diskuze (8) Další článek: Adobe Acrobat Reader for Palm OS - prohlížejte PDF dokumenty na Palmu

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Phillips, Mobil, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39