Mobil, ze kterého se vysune menší mobil. Chystá Oppo smartphonovou matrjošku?

Mobil, ze kterého se vysune menší mobil. Chystá Oppo smartphonovou matrjošku?

Experimentování s konstrukcí smartphonů začalo ve větší míře před dvěma lety, kdy se výrobcům displejů podařilo vyvinout bezrámečkové panely. Od té doby se tu a tam setkáme s vysouvací konstrukcí (např. Xiaomi Mi Mix 3, Honor Magic 2), s periskopickým předním fotoaparátem (Oppo F11, Vivo Apex) nebo nejnověji výsuvným zároveň a otočným modulem fotoaparátu (Samsung Galaxy A80). A je jasné, že netradičních řešení bude přibývat.

Klepněte pro větší obrázek
Oppo má rozpracovaných několik konceptů pro vysouvací sekundární displeje (Zdroj: LetsGoDigital)

S příchodem flexibilních (ohebných panelů) přijde na řadu renesance véček – chystá se třeba obnovená Motorola Razr nebo véčkové smartphony od Sharpu. Na dalších netradičních konceptech podle nizozemského portálu LetsGoDigital pracuje opět Oppo, jež usiluje o titul největšího inovátora ve světě smartphonů. Nedávno například představilo mobilní fotoaparát s 10násobným optickým zoomem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sekundární displej by se mohl vysouvat buď z nitra telefonu vrchní hranou nebo z boku jako u starších komunikátorů klávesnice (Zdroj: LetsGoDigital)

Nové smartphony od Oppo by mohly mít dva displeje, přičemž druhý se bude vysouvat buď z vrchní hrany, takže to bude vypadat, jako by z telefonu vykukoval menší telefon. Druhý koncept uvažuje s bočně výsuvným displejem, podobně jako se v minulosti u komunikátorů vysouvala QWERTY klávesnice. Hlavní myšlenkou obou návrhů je získat větší plochu pro zobrazení např. více aplikací současně a přitom se vyhnout použití flexibilního a stále velmi drahého typu displeje. Zda Oppo převede některý z návrhů do podoby finálního smartphonu, není v tuto chvíli jisté.

Diskuze (5) Další článek: Honor 8A přidává paměť. Za dvojnásobné úložiště připlatíte jen pár stokorun

Témata článku: Oppo, Technologie, Displeje, Fotoaparát, Koncepty, Klávesnice, Spekulace, Slider, Vysouvací konstrukce, Vivo Apex, Mobil, Komunikátor, Displej, Telefon, Koncept, LetsGoDigital, Matrjoška, Panel


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 125

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

RECENZE: Xiaomi Amazfit Verge — parádu nenadělají, zato funkcemi nadchnou

** Amazfit Verge svými funkcemi nahradí i mnohem dražší konkurenty ** Na jedno nabití vydrží až celý týden - a to i s aktivním vyúžíváním GPS ** S komplikacemi počítejte při synchronizaci s sportovními aplikacemi **

Milan Měchura | 17

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

RECENZE: Nokia 8.1 — tichá voda břehy mele

** Nokia 8.1 je nejlepší Nokií v obnovené éře s Androidem ** Duální fotoaparát se chlubí umělou inteligencí ** Přes skleněná záda chybí bezdrátové dobíjení

Milan Měchura | 44