MobilEmail: e-mail v mobilu zdarma a jednoduše

Tématem e-mailových klientů pro mobilní telefony jsme se již několikrát zabývali. Dnes vám přinášíme minirecenzi jednoho z nejrozšířenějších javových programů pro správu e-mailů MobilEmail, která vám jistě poslouží jako jednoduchý návod k používání této aplikace.
MobilEmail: e-mail v mobilu zdarma a jednoduše

V dnešní době už jen s velkými obtížemi budete hledat člověka, který by neměl svoji e-mailovou schránku. Potřebujete-li být mobilní a přitom mít u sebe stále k dispozici svoji elektronickou poštu, máte v podstatě jen dvě možnosti. Buď si pořídíte notebook s přístupem na internet pomocí připojeného mobilního telefonu, nebo si klienta na stahování zpráv elektronické pošty pořídíte do svého mobilního telefonu a ušetříte tím spoustu peněz za nákup nového počítače. Jedním za takových e-mailových klientů by mohla být javová aplikace MobilEmail 2.0. O jeho verzi 1.0 již padla zmínka v článku Jak na e-mail v mobilu, kde je uveden přehled javových emailových klientů. Aplikace MobilEmail je jednou z nejrozšířenějších a nabízí všechny základní funkce, které může obyčejný uživatel od mobilního e-mailového klienta chtít.

Stačí Java a wap

Aplikaci můžete stahovat na internetové adrese wap.mojelogo.cz v sekci Javahry. Příjemnou skutečností je jistě cena programu, bez registrace je totiž zdarma. I přesto jsou však dostupné všechny funkce. Jedinou nevýhodou oproti registrované verzi je to, že při jednom spojení můžete odeslat maximálně jeden e-mail. Pokud se rozhodnete aplikaci registrovat, budete muset uhradit 30 kreditů ze systému :-) Mojelogo - více informací najdete na adrese www.mojelogo.cz.

Po spuštění instalované aplikace musíte správně nastavit informace o vašem účtu. V sekci NastaveníOdesílání zpráv je nutné zadat jméno odesílatele a e-mailovou adresu. V sekci NastaveníPříjem zpráv pak POP3 server vašeho poskytovatele poštovních služeb, uživatelské jméno a heslo pro přístup ke schránce a nastavení, zda budou e-maily na serveru zanechány, nebo smazány.

Samotná práce s MobilEmailem je pak už jednoduchá. Chcete-li napsat nový e-mail, vyberte v menu položku Nová zpráva, zadejte e-mail příjemce, předmět a text zprávy. Ještě doplním, že do textu předmětu můžete zadat maximálně 100 znaků, do těla samotného mailu pak 900 znaků. Zprávy jsou ukládány do složky K odeslání. Pokud máte všechny e-maily napsané, je čas je odeslat. Toto provedete kliknutím na položku Odeslat, přijmout. Zde si pak můžete vybrat, zda chcete zprávy jen odesílat, nebo jen přijímat a nebo odesílat i přijímat zároveň. Položka Test zobrazí, kolik se ve vaší e-mailové schránce nachází nových zpráv ke stažení. Všechny příchozí zprávy jsou ukládány do složky Přijatá pošta.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hlavní nabídka aplikace • nastavení

Něčím potěší, nečím zklame

Příjemnou pomůckou je i vlastní adresář pro uložení používaných e-mailových adres. Při odesílání pak nemusíte zadávat příjemce zprávy ručně, ale stačí jeho jméno vyhledat v adresáři. Program samozřejmě neumožňuje použít vestavěný adresář mobilního telefonu, protože se jedná o univerzální javový program a přístup k telefonnímu seznamu je u každé značky telefonu jiný a navíc velice komplikovaný, či úplně nemožný.

Mezi největší výtky programu patří omezenost znaků. Příchozí e-maily, zvláště pak pokud jsou hodně dlouhé, jsou ořezány, takže není možnost si je přečíst úplně celé. Další chybičkou na kráse je nepříliš dokonalá podpora českých diakritických znamének. Aplikace si neporadí především s problémovými znaménky š, ž, ť apod. Ostatní písmena jsou zobrazena korektně, jen bez diakritiky. Další problém může vzniknout při stahování e-mailů s většími přílohami, které mohou proces trochu znepříjemnit. Pro některé uživatele pak ještě může být nepotěšitelnou skutečností absence nastavení SMTP serveru.

I přes některé nedostatky je program MobilEmail 2.0 vcelku kvalitním e-mailovým klientem a pro základní úkony s elektronickou poštou plně dostačujícím.

Témata článku: Software pro mobily, Zdarma, E-mail, Mobil

Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

S falešnou aplikací kryptoměnové směnárny kradli peníze a nabourávali se do e-mailů

** Bitcoin a jiné kryptoměny jsou na vzestupu ** Uživatelé kryptoměnových směnáren jsou oblíbeným cílem útočníků ** S falešnou aplikací vás okradou a nabourají e-mail u Gmailu

10.  11.  2017 | Miksa Martin | 3

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2