Mobilitky: nevšední vynálezy

Přilba pro nerušený poslech, speciální reproduktorová soustava pro iPOD, zařízení které vám rozzáří knížku, neobvyklá náhrada velkých monočlánků nebo střílející kreditní karta? To vše a nakonec vás naučíme i létat!
Mobilitky: nevšední vynálezy

Dokonalé soukromí

Máte v práci ošklivého šéfa nebo doma neutišitelné dítě a divokou tchýni? Rádi si vychutnáváte hudbu a nepřejete si být nikým a ničím rušeni? Pokud byla alespoň jedna z vašich odpovědí kladná, pak nezbytně potřebujete divokou helmu SDSystem společnosti WAX. Helma vyrobená z lehkých kompozitních materiálů je vyztužena uhlíkovým vláknem a osazena výkonnými sluchátkovými stereofonními reproduktory o čtyřicetiwatovém výkonu. Helma se ke zdroji audiosignálu připojuje prostřednictvím klasického 3.5 milimetrového jacku. Stínítko před obličejem pak zajišťuje, aby váš poslech nebyl v žádném případě rušen vaším okolím - dosahuje toho zkrátka tím, že do okolí nevidíte.

Pokud si při prohlížení fotografií tohoto zázraku připadáte jako v minulosti, nemýlíte se. Tato helma je již dva roky stará, bohužel se však do dnešních dnů nedočkala žádné inovace. Dokáži si velmi dobře představit například prostorový zvuk (už jej umí i běžnější sluchátka) společně s head-up displejem (pro sledování filmů na cestách).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tato přilba vás zbaví smyslů...

Šum jablečného sadu

Elegantní hudební přehrávače iPOD známé kalifornské společnosti Apple způsobily v době svého uvedení na trh doslova revoluce ve svém segmentu přenosných hudebních přehrávačů vybavených pevným diskem. Úspěch iPOD s sebou přinesl také poměrně velké množství příslušenství, o které lze tuto kouzelnou krabičku rozšířit - a nejčastěji se jedná o reproduktorové sestavy. Reprostojánek OnStage společnost JBL však patří mezi nejzajímavější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Za necelých dvě stě amerických dolarů si můžete na Apple Store zakoupit nevelký stojánek kruhového průměru, který právě po obvodu spodního prstence obsahuje čtyři kvalitní reproduktory s výkonem 6 W doplněné o subwoofer s výstupními otvory v zadní části prstence. OnStage můžete použít nejen pro přehrávání hudby z iPodu, ale také z externího zdroje audiosignálu. Zamrzí především nemožnost použít baterie (k dispozici je pouze síťový AC adapter) a také infračervené dálkové ovládání by nemusel být k zahození.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takové malé, hrající ufo...

Čtu, tedy jsem?

Možná jste také v mládí rádi četli večer před spaním foglarovky pouze při svitu dvěma monočlánky plněnou baterkou? Pominu-li vhodnost takového osvětlení pro mladý zrak, jistě se i dnes dostaneme do situace, ve které bychom při uspokojování naší touhy číst neradi rušili přílišným světlem naše okolí. Právě pro tyto případy se vyplatí mít po ruce kouzelné čtecí sklíčko Lightwedge. Jedná se o nevelký obdélník vyrobený z průhledného materiálu vybavený po jedné straně držákem, v jehož útrobách je schována baterie společně s několika světelnými diodami. Ty díky světlovodivosti použitého materiálu dokonale osvětlí plochu pod sklíčkem Lightwedge a přitom zaručeně neoslní vás ani nikoho ve vašem okolí. Pro čtení v divadle či v automobilu prodírajícím se noční krajinou naprosto ideální řešení. Výrobce udává výdrž až čtyřicet hodin provozu na čtyři mikrotužkové baterie a za cenu necelých pětačtyřicet amerických dolarů snad nemůžete nakoupit lépe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Chcete si při noční jízdě autem přisvítit na mapu, aniž by vás rušilo světlo lampičky?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lightwedge deaktivované.. • ..a zapnuté • elegantní obal je v ceně 

Nemají monočlánky? Nevadí, tužkovka je nahradí!

Potkali jste se již také s nepříjemným problémem nedostatku vhodných baterií? Také jste potřebovali nakrmit příruční svítilnu běžnými monočlánky, jenže jako naschvál jste všude nacházeli pouze obyčejné tužkové baterie? Známe řešení!

Redukce Battery Up Sizer se skládají ze sady tří obalů, které již na první pohled připomínají ruské dřevěné Matrjošky. Každý z obalů dokáže použít baterii o třídu menší k náhradě baterie o třídu větší. V praxi to vypadá tak, že mikrotužkovou (AAA) baterii můžete použít v zařízení uzpůsobeném pro obyčejné baterie tužkové (AA), ty lze pak přeměnit v běžné monočlánky, které lze dále zvětšit až na baterie rozměrů D. Není tedy problém použít mikrotužkovou baterie v podstatě v jakémkoli zařízením pracujícím na 1.5 voltové baterie. A necelé čtyři americké dolary za jednu sadu není příliš mnoho. Nakoupit můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek
Praktická maličkost... ale kolikrát najde využití?

Zastřelí nás kreditka?

Jako z knih o nepřekonatelném agentu Jamesi Bondovi působí miniaturní zbraň velikosti kreditní karty, která byla tento týden představena společností Koscielski Guns and Ammo sídlícím v Minneapolis. Jejich miniaturní dvouhlavňová automatická zbraň o velikosti trošku tlustší kreditní karty má být v prodeji za cenu nepřesahující sto amerických dolarů. Podle informací výrobce dokáže každá hlaveň vypálit až sedm olověných broků, které do vzdálenosti přibližně sedmi metrů mohou vážně poškodit zdraví nebo dokonce přivodit smrt. V Americe, kde právo nosit zbraň je jedním ze základních práv si výrobce slibuje, že tento vynález vytlačí z trhu doposud prodávané prostředky osobní ochrany jako jsou například pepřové spreje či elektrické paralyzéry. Podaří se?

Klepněte pro větší obrázek
Věřili byste, že tahle malá vecička dokáže střílet?

Kdesi mezi obláčky, objevily se lidské stíhačky

V minulých mobilitkách jsme vám ukázali, jak se efektně pohybovat po zemi, tentokrát jsme na závěr připravili inspiraci pro pohyb ve vzduchu.

Známý iluzionista Richard Bach již několikrát překvapil svět svými krkolomnými kousky. Již před rokem plnil titulní stránky novin svým výkonem, při kterém doklouzal s nevelkým křídlem s třímetrovým rozpětím připevněným na zádech z výšky tří kilometrů do vzdálenosti celých dvanácti kilometrů. Pravda, nejedná se o žádnou závratnou vzdálenost, ovšem klouzavost 1:4 je pro člověka velmi dobrou hodnotou (jen pro srovnání uveďme, že školní kluzák L13 disponuje klouzavostí 1:28, současné výkonné kluzáky běžně překonávají hodnotu klouzavosti 1:50 a také jednomotorový dvoumístný cvičný akrobatický letoun Zlin 142 dosahuje s vypnutým motorem klouzavosti 1:7; to znamená, že z jednoho kilometru výšky dokáže urazit vzdálenost sedm kilometrů).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tato "mobilitka" se trochu pronese...

Tím jsme ale docela odbočili od nového kousku bývalého vojenského a dopravního pilota Bacha. Své křídlo použité v minulém roce totiž dovybavil dvojicí proudových motorů německé společnosti JetCat (cena jednoho cca 3 800 Euro) poháněných běžných kerosinem. Po skoku z letadla ve výšce čtyř kilometrů klouzal Bach do výšky přibližně dvou kilometrů, kde spustil proudové motory. Především z důvodu omezeného množství paliva vykonal pouze čtyřminutový motorový let, při kterém dosáhl průměrné rychlosti 115 mil v hodině. Celý tento pokus ve mně vzbuzuje závan věcí budoucích: budeme za několik málo let vlastnit podobné skládací batůžky s křídly a proudovými motory stejně, jako dnes používáme in-line brusle? Pravda, řízení tak aerodynamicky nestabilního jako je lidské samokřídlo zřejmě nebude pro každého, ale vyspělá elektronika by mohla dopřát potěšení z letu i těm méně nadaným. No jen si to představte: do práce místo hromadnou dopravou poletíte, do supermarketu poletí, na rande poletíte, na pohřeb.....

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Příprava • výskok • už to sviští... • ...a už to dosvištělo

Diskuze (6) Další článek: Můj mobil: Nokia 3650

Témata článku: Ostatní, Přilba, Vynález, Mobil, Helma, Proudový motor, Iluzionista


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35