Mobilitky: trochu bizarní mobilní zařízení

Chcete se odlišovat od ostatních? Pořiďte si ručně kovaný USB flash disk nebo rukavicový digitální fotoaparát, vezměte si batoh se solárními články a odjeďte na motorových kolečkových bruslích podívat se na neviditelný vlak.
Mobilitky: trochu bizarní mobilní zařízení

Navážeme dnes na článek o více i méně užitečných mobilních zařízení, který jsme uvedli před týdnem. Podíváme se opět na několik maličkostí, které jsme objevili při pátrání po novinkách z mobilního světa.

Neviditelný vlak

Jestli byste chtěli svoje PDA využít trochu netradičně, můžete se inspirovat od tvůrců neviditelného vlaku. Představte si jednoduché kolejiště postavené z dětské stavebnice, rozprostřené na stole a jinak nic. Žádný vlak, žádný provoz. Ale pokud se na toto jinak obyčejné kolejiště podíváte prostřednictvím speciálně vybaveného PDA, uvidíte, jak se po kolejích prohání vlaky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Je tam nebo není?

A to není všechno. Můžete rovněž řídit rychlost vlaků, rozpojovat je a určovat, na které vyhýbce odbočí. Vždy se však budou pohybovat po vymezených kolejích umístěných na stole. Za tajemstvím virtuálního vlaku stojí speciální zaměřovací modul, který se orientuje pomocí desek rozprotřených v kolejišti a modelu krajiny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Batoh plný energie

Batohem plným energie nemusí být nutně krosna nacpaná tatrankami. Pár moudrých inženýrů se zamyslelo a vytvořilo neobyčejný batoh se solárními panely umístěnými na zadní kapse. Ty jsou určené pro napájení drobných mobilních zařízení. Za slunečného dne prý batoh dokáže nabít zcela vybitý mobilní telefon během šesti hodin.

Klepněte pro větší obrázek
Jen aby na tom výletě svítilo sluníčko...

Flash disk s brněním

Flash disky jsou velmi oblíbené a kdekomu už se taková "píšťalka" pohupuje na krku nebo na klíčence. Chcete-li si však udělat z této praktické věcičky i módní doplněk, pořiďte si za nějakých 250 až 500 dolarů unikátní provedení z ušlechtilého kovu. Jedná se o kvalitní ruční práci. Velikosti paměti jsou standardní, jako u běžných flash disků. Objedávat můžete zde.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kdo se chce odlišit, musí si připlatit...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vysunutí USB konektoru • k počítači se tento USB disk příliš nehodí...

Kamera ovládána telefonem na dálku

Také příslušenství renomovaných výrobců mobilních telefonů může být leckdy hodně zajímavé. Důkazem je speciální fotoaparát firmy Nokia, který komunikuje s telefonem na dálku. A to ne pouze jedním způsobem. Pomocí Bluetooth totiž tento megapixelový fotoaparát nakonfigurujete a necháte ho hlídat třeba váš byt. Vzhledem k tomu, že je v přístroji zabudován GSM modul, bude vám posílat prostřednictvím multimediálních zpráv obrazové nebo video záznamy, jak budete chtít. Pro optimální zachycení scény je k dispozici také zoom a blesk. Uvidíme, zda-li se dostane tento šikovný foťáček někdy do prodeje.

Klepněte pro větší obrázek 
Věcička jako z výbavy Jamese Bonda

Rukavicový fotoaparát

U fotoaparátů ještě chviku zůstaneme. Firma Fuji před nedávnem představila koncept speciálního fotoaparátu ve formě rukavice. Tento digitál je určen pro okamžité a pohotové focení všeho, na co jen ukážete. Ne nadarmo má totiž čočku vyvedenou na úchyt připevněný k ukazováčku. Samotné focení je ale trochu krkolomné, protože se spoušť aktivujete rozevřením prostředníku a ukazováku do "V". Nechybí displej pro kontrolu snímků, na který se můžete dívat jako na hodinky. Baterie je skryta v zápěstním pásku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zatím není jasné, budeme-li si moci tuto superrukavici někdy koupit • pozor, vyletí ptáček

Ujeďte všem

Myslím, že obrázek mluví za vše. Pokud chcete být maximálně mobilní, nejen co se telefonování týče, pořiďte si za necelých sedm set dolarů super kolečkové brusle s přídavným spalovacím motorkem. Musíte mít ale dostatek odvahy, abyste si něco takového nazuli na nohy. S těmito bruslemi můžete totiž pelášit až 40 km/hod a brzdí se jen ubráním plynu, který za jízdy regulujete ručně. Každá brusle váží 5,5 kg a má vlastní motorek o objemu 22,5 ccm. Na benzinku pro natural musíte zajet za necelé dvě hodiny jízdy.

Klepněte pro větší obrázek 
O jedno kolečko na bruslích více, o jedno v hlavě méně...

Diskuze (5) Další článek: Můj mobil: Sony Ericsson T230

Témata článku: Ostatní, Mobilní zařízení, Mobil, Spalovací motor, Stavebnice, Zařízení


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21