Mobility: Rady & tipy pro mobily

Do Mobilního servisu vybíráme vaše nejzajímavější dotazy. Přidáváme vždy také několik tipů pro mobily.
Mobility: Rady & tipy pro mobily
Kapitoly článku

Mobilní servis je historicky nejstarší rubrika v časopise Mobility. Každý měsíc se nám nashromáždí několik desítek otázek od vás, čtenářů. Podívejte se, jaké dotazy vás nejvíce zajímaly v prosinci loňského roku.

Operátoři

Aktivoval jsem si SMS Gratis u Vodafone. Po odeslání zprávy a opětovném připojení k WAPu se mi telefon resetuje. Nevíte, čím by to mohlo být?

V tomto případě pomůže speciální kód, zadejte na klávesnici #*536961#.

Potřebuji levně volat na Slovensko. Který tarif z nabídky operátorů byste mi doporučili?

Zaměřte se na O2 Fajn nebo Twist Home. S oběma se dá volat k našim východním sousedům už za 3,90 Kč za minutu.

Je pravda, že O2 zrychlilo svou síť CDMA?

Operátor to opravdu oznámil. Vylepšení se týká více jak třetiny současné sítě, nebudou do něj ale zahrnuta města, kde je k dispozici UMTS. Teoretická rychlost by se měla u uploadu posunout až na 1,8 Mb/s a u downloadu na 3,1 Mb/s.

Tip! Kontrolujte stav svého účtu u T-Mobilu

T-Mobile nabízí svým zákazníkům možnost průběžné kontroly provolaných minut a poslaných SMS. Zavolejte na infolinku, u hlasového automatu nejprve vyberte volbu 4 a poté 1.

Nokia

Do Nokie N70 jsem nahrál animaci, kterou jsem nastavil jako pozadí. Obrázek však animovaný není, kde se stala chyba?

Místo animací zkuste vyhledat, nebo si vytvořit celé téma s animovanou tapetou. Při jeho použití bude tapeta animovaná.

Jak mohu na Nokii 6120 změnit rozlišení displeje? Jde mi o úsporu baterie, která vydrží velmi krátkou dobu.

Rozlišení displeje nejde na mobilním telefonu změnit, jde o pevně daný parametr. Takovou změnou byste navíc nedosáhl takřka žádné úspory energie.

Do Nokie N73 jsem si nainstaloval aplikaci Screenshot. Nemohu se jí však zbavit, při pokusu o odinstalaci mi telefon píše, že soubor nelze smazat.

Zkuste telefon nastartovat do safe módu, při startu podržte tlačítko s tužkou. Následně zkuste aplikaci odinstalovat a provést běžný start telefonu.

Při příchozím hovoru se mi na Nokii N70 zobrazí pouze malá fotografie volajícího. Nelze fotku zvětšit na celý displej?

Samotný operační systém bohužel tuto volbu nenabízí, musíte využít aplikací třetí strany. Nabízí se třeba Full Screen Caller, najdete jej na webu smartphoneware. .Zdarma můžete vyzkoušet časově omezenou verzi.

Lze u Nokie N73 otočit displej na šířku? Hodilo by se to zejména u internetového prohlížeče.

Samotný operační systém v Nokii N73 otočení displeje nepodporuje, zvládají to až novější modely. Můžete však vyzkoušet jednoduchou aplikaci RotateMe. Najdete ji zde.

Potřeboval bych, aby mne má Nokia N71 upozorňovala na zmeškané události (kalendář, nová SMS, zmeškaný hovor) v pravidelných intervalech. Standardně se telefon ozve pouze jednou. Poradíte mi?

Vašim potřebám perfektně vyhoví program Remind Me. Najdete jej na této adrese a stojí 10 eur.

V Nokii 5300 zkopíruji nové album na paměťovou kartu, nicméně mi jej pak hudební přehrávač nenajde a nenabídne k přehrání. Obvykle se zde album objeví až po několika dnech. Není vadná paměťová karta?

Vaše paměťová karta je v pořádku. Hudební přehrávač Nokie neprozkoumává kvůli nové hudbě kartu automaticky, potřebuje k tomu váš příkaz. Po zkopírování hudby zvolte v menu hudebního přehrávače volbu Hudební knihovna – Aktualizovat knihovnu.

Sony Ericsson

Na demo videu v Sony Ericssonu W910i je prezentováno posunutí skladby zatřepáním telefonu do levé či pravé strany. U mého přístroje to však nefunguje.

Při „třepání“ s telefonem musíte držet tlačítko walkman v horní hraně, z videa to není příliš patrné. Slouží to jako ochrana proti tomu, že by se vám přeskakovaly skladby nechtěně, například při běhu.

Vlastním Sony Ericsson K800i. Po zapnutí se mi v adresáři začaly objevovat některé kontakty dvakrát, při smazání se odstraní oba. Nemám v telefonu vir?

Sony Ericsson K800i nemá otevřený operační systém, vir se tedy do něj dostat nemůže. Váš problém se u tohoto telefonu objevuje vcelku často, pomůže pouze kompletní přeflashování novou verzí firmware. To můžete udělat i doma bez návštěvy servisu. Nezapomeňte si ovšem nejprve data z telefonu zálohovat.

Jak se mohu dostat do servisního menu Sony Ericssonu P910i? Klasický postup známý u této značky nefunguje.

Pro model P910i musíte zadat odlišnou sekvenci, přičemž směr nahoru a dolů provádíte pomocí jog-dialu: nahoru – hvězdička – dolů – dolů – hvězdička – dolů – hvězdička.

Jakou největší paměťovou kartu můžu dát do Sony Ericssonu K790i?

Starší verze firmwaru oficiálně podporovaly kapacitu 2 GB. S novějšími verzemi můžete použít i 4GB kartu. Tu už určitě zvládá verze firmware FW R1EG001.

Vlastním Sony Ericsson K800i a chtěl bych se zeptat, jaká je adresa na Vodafone Live! Nikde na webovych stránkách operátora jsem tuto adresu nenašel.

Na této adrese najdete návod, jak telefon nastavit. Stačí použít snadné nastavení.

Dá se do Sony Ericssonu K310i stáhnout blacklist v podobě javové aplikace?

Do takto jednoduchých telefonů žádné nové pokročilé funkce nedostanete. Pokud chcete black list, musíte si pořídit buď nějaký chytrý telefon nebo zařízení s Windows Mobile.

Kapitoly článku

Témata článku: HTC Tytn, HTC Tytn II, Nokia N71, Samsung X460, Siemens C75, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K850i, Mobil, Tip, Rubrika, Mobilní servis


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82