Mobility v listopadu: test BT sluchátek, focení 2Mpx telefony

Dnes se na stáncích objevují listopadové Mobility. Najdete v nich recenze pěti mobilů, informace o pěti horkých novinkách, velké téma o focení dvoumegapixelovými fotomobily, test bluetoothových sluchátek a řadu dalších zajímavostí.
Mobility v listopadu: test BT sluchátek, focení 2Mpx telefony

Kromě Mobilit je na stáncích také Katalog mobilů podzim/zima 2005. Stojí 99 Kč a obsahuje recenze všech telefonů, které se u nás v posledních měsících letošního roku prodávají. Podrobnější informace získáte v tomto zvláštním článku.

Klepněte pro větší obrázek

Dva velké testy

Do tohoto čísla jsme pro vás připravili dva velké testy a jedno zpravodajské téma. Prvním testem je článek o focení dvoumegpixelovými fotomobily. Obsahuje informace o různých pokročilých funkcích, které moderní telefony s vestavěným fotoaparátem nabízejí. Zjistíte tak například, co je to nastavení bílé barvy, k čemu slouží kompenzace expozice a podobně.

Tyto věci ale pokročilejší uživatelé dávno znají. Možná je ale budou zajímat testovací snímky vytvořené čtyřmi dvoumegapixelovými telefony, které seženete na našem trhu. Otestovali jsme pro vás Nokie N70 a N90, Samsung D600E a Sony Ericsson K750i. Se všemi jsme vytvořili čtyři stejné snímky - interiér, exteriér, člověka a text, takže můžete pouhým okem porovnat, který je nejlepší.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhým testem je velké srovnání třinácti bluetoothových sluchátek. Ke všem sluchátkům jsme připravili krátkou recenzi doplněnou fotkou. V závěru článku najdete tabulku, která ukazuje, na jak velkou vzdálenost se můžete se sluchátkem vzdálit od telefonu. Nepostradatelný průvodce pro každého, kdo shání nové Bluetooth handsfree.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zpravodajské téma vás zavede do Brna. Pokud jste nestihli navštívit veletrh Invex, dozvíte se, o co zajímavého jste přišli. Na Invexu jsme vystavovali i my, naše Mobility Hall se těšila velkému zájmu návštěvníků. Podrobnosti najdete třeba tady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Záplava mobilů

Výrobci už se pomalu začínají chystat na předvánoční nákupní šílenství. Objevují se proto nové zajímavé mobily, kterým se věnujeme v rubrice První pohled. V tomto čísle se seznámíte se Siemensem ME75, Samsungem E760, Sagemem my300x, Nokií 3250 a Motorolou Razr V3x.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na obálce najdete Nokii N70, kterou jsme tentokrát vybrali jako test čísla.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud máte slabost pro telefony s netradičně řešenou anténou, asi vás zaujme Sony Ericsson Z520i.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tohle véčko se Nokii opravdu povedlo. Tedy až na neintegrovanou anténu. O kom je řeč? No přeci o Nokii 6060.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Každým dalším telefonem potvrzuje Samsung odklon od stříbrných véček. Samsung X660 není žádnou výjimkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pro šetřílky je tu Siemens AX75. Na svou cenu ale některými funkcemi příjemně překvapí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V každém čísle recenzujeme řadu telefonů, o několika dalších píšeme krátký první pohled. Jak se v tom všem vyznat? Připravili jsme pro vás kompletní přehled, co kdy vyšlo v Mobilitách. Můžete si ho vytrhnout a pověsit na zeď, abyste recenzi libovolného telefonu kdykoli okamžitě našli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vánoční Mobility s dárkem

Prosincové Mobility vyjdou ve čtvrtek 8. prosince, takže je stihnete přečíst ještě před vánoci. To je samozřejmě dobře, protože budou mimo jiné obsahovat spoustu tipů na mobilní vánoční dárky. Jeden dárek dostanete i od nás. Ke každému výtisku bude přibalen přívěsek na mobil. Z jedné strany je potištěn nějakým obrázkem, z druhé strany vybaven speciální leštící ploškou. Bude se hodit pokaždé, kdy se vám podaří otisknout prst na displej nebo jinou lesklou plochu telefonu.

Vhodným dárkem je také předplatné Mobilit, ať už pro vás, nebo pro někoho jiného. Předplatit si je můžete textovkou, telefonem, faxem, osobně, e-mailem nebo přímo na webu. Podrobné informace najdete na stránkách predplatne.cpress.cz. Dejte také pozor, aby vám koncem roku předplatné nevypršelo. Pokud chcete najít ve schránce i lednové číslo, musíte si předplatné Mobilit o rok prodloužit. O tom, že vám končí předplatné, vás informuje složenka přiložená v posledním předplaceném čísle. Svá předplatné můžete také kontrolovat on-line na stránkách casopisy.cpress.cz/YourSubscription.asp.

Diskuze (15) Další článek: Rádio v Nokiích lze nechat zablokovat a vyhnout se koncesionářským poplatkům

Témata článku: Telefony, Motorola Razr, Motorola Razr V3x, Samsung D600E, Samsung X660, Siemens AX75, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson Z520i, Focení, Test, Listopad, Mobil, Nákupní šílenství, Telefon

Určitě si přečtěte