MobilMania a Mobility: Nejlepší produkty roku 2006

Za rok 2006 naše redakce ocenila nejlepší mobilní telefon pro práci, nejlepší fotomobil a revoluční službu.
MobilMania a Mobility: Nejlepší produkty roku 2006
Kapitoly článku

Odborníci z redakcí vydavatelství Computer Press stejně jako každý rok testovali různorodé produkty a služby, aby vybrali ty, které si zaslouží ocenění Nejlepší produkt roku 2006. Každá z jedenácti redakcí ocenila tři firmy a jejich produkty, které považuje za výjimečné.

Slavnostní akce se uskutečnila v úterý 27. února v pražské restauraci Hacienda Mexicana. Certifikáty předali šéfredaktoři příslušných redakcí, převzali je zástupci oceněných firem. Celý večer zpestřil svým vtipem a řečnickým uměním Libor Bouček.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Moderátor večera Libor Bouček • Generální ředitel společnosti Computer Press Stanislav Konečný

Vedoucí tištěných médií společnosti Computer Press Tereza Bočková říká: „Jsme rádi, že jsme mohli v redakcích časopisů společnosti Computer Press testovat a následně vybrat nejlepší produkty předchozího roku. Věříme, že kladné hodnocení odborných redakcí bude oceněným společnostem pomáhat při prezentaci jejich produktů, stejně jako tomu bylo v minulých letech.“

MobilMania.cz a Mobility

Redakce tištěného časopisu Mobility a internetového serveru MobilMania.cz předaly ocenění Nejlepší Mobilita roku 2006 těmto produktům:

  • kreditním tarifům Vodafone Nabito za revoluční způsob účtování služeb
  • Nokii E50 za vyváženou kombinaci malých rozměrů, vysoké výbavy a decentního designu
  • Sony Ericssonu K800i za nejlepší fotomobil na trhu
Klepněte pro větší obrázek
Šéfredaktoři a zástupci oceněných firem

Proč jsme rozhodli tak, jak jsme rozhodli

Rozhodování, komu udělit prestižní ocenění, bylo velice obtížné a znamenalo dlouhosáhlou diskusi celé redakce. Z několika stovek produktů a služeb, se kterými jsme se v průběhu celého roku setkali, jsme museli vybrat pouhé tři.

První ocenění v podobě certifikátu získala firma Vodafone za nové kreditní tarify Vodafone Nabito. Mylíme si, že svým uživatelům přináší dosud nevídanou kombinaci výhod dosud známých tarifů a předplacených karet. Je to především přehledné účtování a svoboda utratit kredit za volání nebo SMS v libovolném poměru. Vodafone předběhl své konkurenty a službu tohoto druhu nabídnul v České Republice jako první operátor.

Druhým oceněným je Nokia za mobilní telefon Nokia E50. Podle našeho názoru se jedná o nejuniverzálnější a nejlepší pracovní nástroj. Vyniká poměrem výkonu a ceny, bohaté funkce jsou doplněny otevřeným operačním systémem Symbian a vše korunují kompaktní rozměry. Mnohé firmy ocenily možnost zvolit, zda bude mobil jejich zaměstnanců vybaven integrovaným fotoaparátem, nebo nikoliv.

V neposlední řadě jsme ocenili přístroj Sony Ericsson K800i. Podle našeho názoru je to první fotomobil, který je schopný nahradit jednoduchý kompaktní fotoaparát a přitom si zachovává nenápadné rysy každodenního pomocníka.

Ocenění předávali šéfredaktor interenetového deníku MobilMania.cz David Polesný a šéfredaktor časopisu Mobility Tomáš Doseděl.

Témata článku: MasterCard, Epson, Sony Ericsson K800i, Lexus, Mobil, Půjčka, Western Digital, MobilMania, Rok, Revoluční způsob, Ford motor Company


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34