Mobilní divize LG prohlubuje ztrátu, nedaří se jí prodávat levnější modely

Mobilní divize LG prohlubuje ztrátu, nedaří se jí prodávat levnější modely

LG Electronics vydalo výsledky hospodaření za druhé kalendářní čtvrtletí 2018. Společnost ukončila kvartál s tržbami na úrovni 13,9 miliardy dolarů a provozním ziskem 715 milionů dolarů. To je sice mírný meziroční nárůst, ale proti předchozímu čtvrtletí horší výsledek. Ziskovost korporace poklesla na 5,1 %.

Klepněte pro větší obrázek
Mobilní divize vykázala opět nejhorší výsledky z celé korporace

Bohužel nadále platí, že hospodaření celé společnosti kazí zejména mobilní divize, která prohloubila kvartální ztrátu na 172 milionů dolarů při tržbách 1,92 miliardy dolarů. Jako příčinu firma uvádí stagnující trh smartphonů a pokles poptávky o zařízení nižších tříd zejména na jinak silných trzích Latinské Ameriky. LG také poprvé nezveřejnilo údaj o prodaných kusech, a tak se můžeme domnívat, že objem prodeje poklesl pod 10 milionů kusů.

Tahounem celé korporace byla tradičně divize bílé techniky (domácí spotřebiče a klimatizace), která utržila 4,9 miliardy dolarů a vydělala 424 milionů dolarů. Zdatně jí sekundovala divize černé techniky (televizory, audio/video) s tržbami 3,54 miliardy dolarů a provozním ziskem 377 milionů dolarů. Ze zbývajících divizí skončila v černých číslech už jen nedávno založená B2B divize pro podniková řešení.

Vyzkoušeli jsme aktuální vlajkový smartphone LG G7 ThinQ:

Diskuze (33) Další článek: Za rok tu budou 5G sítě. Už máme konečně představu, v čem budou lepší než současné LTE

Témata článku: LG, Byznys, Hospodaření a finance, Statistika, Zisky, Peníze, Černá technika, Objem prodeje, Předchozí čtvrtletí, Domácí spotřebič, Celá společnost, Kalendářní čtvrtletí, Celá korporace, Podnikové řešení, Bílá technika, Provozní zisk, Latinská Amerika, Dolar, Tahoun, Tržby, Mobilní divize, Stagnující trh, Mode, Miliarda dolarů, Nízká třída


Určitě si přečtěte