Mobilní kolibříci: nové telefony Sendo S230 a J530

Mobilní telefony pocházející z dílen anglické společnosti Sendo nebyly nikdy nijak přehnaně velké. Není proto divu, že dva nově představené telefony své značce ostudu určitě neudělají.
Mobilní kolibříci: nové telefony Sendo S230 a J530

Mladý britský výrobce mobilních telefonů představil na své jachtě kotvící u přístavního mola ve francouzském městě Cannes hned dva nové mobilní telefony. Nováčci do anglických řad nesou na svých bedrech označení Sendo S230 a Sendo J530. Oba dva jsou vzhledově velmi podobné současným mobilům této společnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Sendo J530

Nejen oblé tvary a veselé pastelové barvy těchto přístrojů dávají tušit, jakým zákazníkům jsou určeny. Pokud teď myslíte na kategorii dotovaných přístrojů nebo na předplacené sady mobilních operátorů, máte pravdu. Zaměření především na mladší zákazníky dokládá například dvanáct různých her. Přestože jsou hry v mobilních telefonech stále častější je takovéto množství stále něčím vyjímečným. Čtyři z těchto her (jmenovitě Šachy, Piškvorky, Reversi a bojovka KombatClub) jsou interaktivní, což znamená, že je lze hrát nejen proti mobilnímu telefonu, ale především proti živému člověku na jiném mobilu. Přenos informací o hře se provádí prostřednictvím krátkých textových zpráv.

Sendo bylo vždy známé velkou kvalitou i rozlišením použitých displejů a nováčci nejsou vůbec žádnou výjimkou. Displej totiž umí zobrazit až šest řádků běžného textu při rozlišení 94 x 64 obrazových bodů. Při používání telefonu vás na každém kroku provází spousta poměrně vydařených animací.

Sendo J530 je svým vzhledem i svými rozměry (107 x 50 x 25 milimetrů) identické se starším mobilem J520. S běžně dodávanou lithium-iontovou baterií dokáže být až 230 hodin v pohotovosti nebo můžete téměř tři hodiny hovořit. Novinkou tohoto modelu je však především hlasový zápisník, který ve své paměti dokáže uchovat až šedesát vteřin mluveného slova a možnost hlasového vytáčení pro dvacet čísel z telefonního seznamu. Přístroj však neobsahuje žádnou paměť pro tento seznam a tak zůstáváte omezeni jen SIM kartou vašeho mobilního operátora.

Klepněte pro větší obrázek

Sendo S230

O něco levnější S230 je vybaven pouze Ni-Mh baterií, kvůli čemu je jeho hmotnost poměrně vysoká - ručička vah se totiž ustálila na hodnotě 98 gramů. Umožňuje však až 230 hodin pohotovostního režimu nebo až 201 minut hovoru. Nedisponuje sice hlasovým ovládáním, na druhé straně má však všechny funkce modelu J530: wapový prohlížeč, prediktivní psaní prostřednictvím technologie T9, skladatele vyzváněcích melodií nebo možnost přijímat a odesílat obrázkové zprávy a vyzvánění na mobilní telefony značky Nokia.

Kromě těchto dvou telefonů byl konečně ukázán i nový chytrý telefon Sendo Z100, o kterém jsme však již informovali:

Diskuze (2) Další článek: Paegasu ukradli směnky

Témata článku: Telefony, Mobil, Telefon s, Telefon

Určitě si přečtěte