Mobilní kolibříci: nové telefony Sendo S230 a J530

Mobilní telefony pocházející z dílen anglické společnosti Sendo nebyly nikdy nijak přehnaně velké. Není proto divu, že dva nově představené telefony své značce ostudu určitě neudělají.
Mobilní kolibříci: nové telefony Sendo S230 a J530

Mladý britský výrobce mobilních telefonů představil na své jachtě kotvící u přístavního mola ve francouzském městě Cannes hned dva nové mobilní telefony. Nováčci do anglických řad nesou na svých bedrech označení Sendo S230 a Sendo J530. Oba dva jsou vzhledově velmi podobné současným mobilům této společnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Sendo J530

Nejen oblé tvary a veselé pastelové barvy těchto přístrojů dávají tušit, jakým zákazníkům jsou určeny. Pokud teď myslíte na kategorii dotovaných přístrojů nebo na předplacené sady mobilních operátorů, máte pravdu. Zaměření především na mladší zákazníky dokládá například dvanáct různých her. Přestože jsou hry v mobilních telefonech stále častější je takovéto množství stále něčím vyjímečným. Čtyři z těchto her (jmenovitě Šachy, Piškvorky, Reversi a bojovka KombatClub) jsou interaktivní, což znamená, že je lze hrát nejen proti mobilnímu telefonu, ale především proti živému člověku na jiném mobilu. Přenos informací o hře se provádí prostřednictvím krátkých textových zpráv.

Sendo bylo vždy známé velkou kvalitou i rozlišením použitých displejů a nováčci nejsou vůbec žádnou výjimkou. Displej totiž umí zobrazit až šest řádků běžného textu při rozlišení 94 x 64 obrazových bodů. Při používání telefonu vás na každém kroku provází spousta poměrně vydařených animací.

Sendo J530 je svým vzhledem i svými rozměry (107 x 50 x 25 milimetrů) identické se starším mobilem J520. S běžně dodávanou lithium-iontovou baterií dokáže být až 230 hodin v pohotovosti nebo můžete téměř tři hodiny hovořit. Novinkou tohoto modelu je však především hlasový zápisník, který ve své paměti dokáže uchovat až šedesát vteřin mluveného slova a možnost hlasového vytáčení pro dvacet čísel z telefonního seznamu. Přístroj však neobsahuje žádnou paměť pro tento seznam a tak zůstáváte omezeni jen SIM kartou vašeho mobilního operátora.

Klepněte pro větší obrázek

Sendo S230

O něco levnější S230 je vybaven pouze Ni-Mh baterií, kvůli čemu je jeho hmotnost poměrně vysoká - ručička vah se totiž ustálila na hodnotě 98 gramů. Umožňuje však až 230 hodin pohotovostního režimu nebo až 201 minut hovoru. Nedisponuje sice hlasovým ovládáním, na druhé straně má však všechny funkce modelu J530: wapový prohlížeč, prediktivní psaní prostřednictvím technologie T9, skladatele vyzváněcích melodií nebo možnost přijímat a odesílat obrázkové zprávy a vyzvánění na mobilní telefony značky Nokia.

Kromě těchto dvou telefonů byl konečně ukázán i nový chytrý telefon Sendo Z100, o kterém jsme však již informovali:

Témata článku: Telefony

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Honza 26. 2. 2002 13:59:44
    U fotek jsou prohozený názvy mobilu (nahoře malej buclatej je S230 a ten...
  • Tomáš 26. 2. 2002 8:38:16
    Kdy tady konečně budou, co Oskare ? Bez operátorů nebo i s nima bude SENDO...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

Včera | Miksa Martin | 12

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení