Mobilní salámek: Philips Azalis naživo

Philips Azalis je prvním mobilem této značky, který má WAPem. Je roztomile tlustý a připomíná salámek. Detailní fotografie, které jinde nenajdete.
Mobilní salámek: Philips Azalis naživo
Recenzi nového mobilu Philips Azalis najdete na MobilManii koncem příštího týdne. Zatím se můžete pokochat obrázky tohoto tlusťoučkého telefonu. Když kliknete na malé náhledy, zobrazí se větší obrázky. Jejich velikost je 30 až 70 kB, stáhnutí tudíž nebude činit problémy ani čtenářům připojeným přes modem.

Profil 1   Profil 2   Tlouštík z netradičního pohledu  

Mobil má hmotnost 125 gramů, což je na lowend poměrně slušné, i když v této kategorii jsou i lehčí mobily (Siemens C35i, Alcatel One Touch 30x aj.). Azalis je však o poznání tlustší; ostatně, srovnejte sami se Siemensem C35i.

Zadní strana s baterií   Dva na sobě - porovnání tloušťky se Siemensem C35i  

Na lowend nejsou také příliš běžné některé funkce: wapový prohlížeč, padesátka smajlíků, které mohou být poslány na jakýkoliv jiný mobil Philips, kde se zobrazí ve své grafické podobě, podobně jako to funguje u modelu Savvy. Pokud není příjemcem Philips, ukáží se v textovce běžné znakové smajlíky.

Detail na displej a jeho okolí   Stojačka z boku   Stojačka zepředu  

Pozoruhodné je rovněž ovládání menu hlasem a hlasové vytáčení pro deset čísel. Nechybí funkce T9 pro rychlé psaní textovek, 13 upravitelných šablon a vibrační vyzvánění. Co ale zarazí nejvíc, je udávaná pohotovostní doba 500 hodin a doba hovoru 6 hodin.

Srovnání s Nokií 3310 a Siemensem C35i 1poprvé   Srovnání s Nokií 3310 a Siemensem C35i podruhé  

Naše první dojmy jsou tedy jednoznačně dobré. Mobil má všechny důležité funkce, bohužel, jedinou vadou je ovládání. To je stejné jako u modelu Savvy Vogue a málokomu sedne. Ostatně, počkejte si na celou recenzi; tam se dozvíte daleko víc.

Témata článku: Philips, Siemens C35i, Mobil

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips dá smysl nositelnostem. Zaměří se na péči o zdraví

Philips se ve velkém vrhá do nositelností. Zajímavé je, že nechce konkurovat Apple Watch, nebo Samsungu. Jeho nositelnosti mají zlepšit péči o lidské zdraví.

27.  5.  2016 | Kůžel Filip | 1

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

Philips W732: Android, dualSIM a sloní výdrž

22.  7.  2012 | Láska Jan | 25

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Philips Fidelio: hudební show také pro Android

Pro iPhone dělá hudební aparaturu kde kdo, ale Philips se pustil i do komplikovanější platformy Android. Krátce si představíme čtyři modely řady Fidelio.

16.  3.  2012 | Posejpal Jan | 33

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Philips PPX 1430: domácí kino do kapsy [video]

Kapesní LED projektor nepředstavuje už nic mimořádného, tento Philips ale exceluje podporou formátů videa. Ani cena není zlá.

15.  10.  2011 | Holčík Tomáš | 6