Mobilní salámek: Philips Azalis naživo

Philips Azalis je prvním mobilem této značky, který má WAPem. Je roztomile tlustý a připomíná salámek. Detailní fotografie, které jinde nenajdete.
Mobilní salámek: Philips Azalis naživo
Recenzi nového mobilu Philips Azalis najdete na MobilManii koncem příštího týdne. Zatím se můžete pokochat obrázky tohoto tlusťoučkého telefonu. Když kliknete na malé náhledy, zobrazí se větší obrázky. Jejich velikost je 30 až 70 kB, stáhnutí tudíž nebude činit problémy ani čtenářům připojeným přes modem.

Profil 1   Profil 2   Tlouštík z netradičního pohledu  

Mobil má hmotnost 125 gramů, což je na lowend poměrně slušné, i když v této kategorii jsou i lehčí mobily (Siemens C35i, Alcatel One Touch 30x aj.). Azalis je však o poznání tlustší; ostatně, srovnejte sami se Siemensem C35i.

Zadní strana s baterií   Dva na sobě - porovnání tloušťky se Siemensem C35i  

Na lowend nejsou také příliš běžné některé funkce: wapový prohlížeč, padesátka smajlíků, které mohou být poslány na jakýkoliv jiný mobil Philips, kde se zobrazí ve své grafické podobě, podobně jako to funguje u modelu Savvy. Pokud není příjemcem Philips, ukáží se v textovce běžné znakové smajlíky.

Detail na displej a jeho okolí   Stojačka z boku   Stojačka zepředu  

Pozoruhodné je rovněž ovládání menu hlasem a hlasové vytáčení pro deset čísel. Nechybí funkce T9 pro rychlé psaní textovek, 13 upravitelných šablon a vibrační vyzvánění. Co ale zarazí nejvíc, je udávaná pohotovostní doba 500 hodin a doba hovoru 6 hodin.

Srovnání s Nokií 3310 a Siemensem C35i 1poprvé   Srovnání s Nokií 3310 a Siemensem C35i podruhé  

Naše první dojmy jsou tedy jednoznačně dobré. Mobil má všechny důležité funkce, bohužel, jedinou vadou je ovládání. To je stejné jako u modelu Savvy Vogue a málokomu sedne. Ostatně, počkejte si na celou recenzi; tam se dozvíte daleko víc.

Diskuze (2) Další článek: Mobilním telefonem proti radarům!

Témata článku: Philips, Siemens C35i, Mobil

Určitě si přečtěte