Mobilní sítě měly na Silvestra a Nový rok problémy

Zatímco Vánoce zvládli naši operátoři celkem bez problémů a jen s krátkými lokálními výpadky, Silvestr dopadl o poznání hůře.
Mobilní sítě měly na Silvestra a Nový rok problémy
Zatímco Vánoce zvládli naši operátoři celkem bez problémů a jen s krátkými lokálními výpadky (asi největším problémem byla nemožnost dobíjení kreditu na Oskartách), Silvestr dopadl o poznání hůře.

Sám jsem výpadky operátorů příliš nepocítil, jen mi na chvíli v době kolem půlnoci vypadl Paegas a nedalo se s ním volat, podle mailboxu, který mám od včerejška plný mailů, v nichž popisujete potíže se sítěmi, tomu bylo jinak.

Problémy se sítí měly evidentně všichni operátoři, resp. jejich uživatelé. A jak se nejčastěji projevovaly? Ztráta signálu – na displeji se objevilo hlášení síť nedostupná, nedařilo se dovolat (hlášení obsazená síť), textovky chodily pozdě, popř. odmítaly odejít úplně. Upřímně řečeno, i když operátoři navýšili kapacitu svých sítí, problémy prostě byly. Ostatně, očekávalo se něco jiného? Každý, kdo zažil s mobilem loňského Silvestra, asi příliš překvapen nebyl, obecně se však očekávalo, že nápor zvládne alespoň Oskar, který přece jen má uživatelů několikanásobně méně, než EuroTel a Paegas.

Nejvíce problémů bylo hlášeno se sítí Paegas, zejména na Moravě si uživatelé stěžovali na déle trvající nefunkčnost; mimochodem, měl jsem mobil zapnutý celou noc a když jsem se ráno někdy okolo osmé probudil, na mobilu mi blikal nápis „Hledání sítě Paegas“. Přihlášení se povedlo až někdy okolo půl deváté. Na druhou stranu jsem po půlnoci volal celkem v pohodě.

Jak se na silvestrovské vytížení sítí díváte vy? Měli jste problémy, nebo jste volali a posílali textovky v pohodě?

Diskuze (35) Další článek: Další novinky Paegasu na leden

Témata článku: Ostatní, Mobilní sítě, Nový rok, Rok, Mobil

Určitě si přečtěte