Mobilní sítě měly na Silvestra a Nový rok problémy

Zatímco Vánoce zvládli naši operátoři celkem bez problémů a jen s krátkými lokálními výpadky, Silvestr dopadl o poznání hůře.
Mobilní sítě měly na Silvestra a Nový rok problémy
Zatímco Vánoce zvládli naši operátoři celkem bez problémů a jen s krátkými lokálními výpadky (asi největším problémem byla nemožnost dobíjení kreditu na Oskartách), Silvestr dopadl o poznání hůře.

Sám jsem výpadky operátorů příliš nepocítil, jen mi na chvíli v době kolem půlnoci vypadl Paegas a nedalo se s ním volat, podle mailboxu, který mám od včerejška plný mailů, v nichž popisujete potíže se sítěmi, tomu bylo jinak.

Problémy se sítí měly evidentně všichni operátoři, resp. jejich uživatelé. A jak se nejčastěji projevovaly? Ztráta signálu – na displeji se objevilo hlášení síť nedostupná, nedařilo se dovolat (hlášení obsazená síť), textovky chodily pozdě, popř. odmítaly odejít úplně. Upřímně řečeno, i když operátoři navýšili kapacitu svých sítí, problémy prostě byly. Ostatně, očekávalo se něco jiného? Každý, kdo zažil s mobilem loňského Silvestra, asi příliš překvapen nebyl, obecně se však očekávalo, že nápor zvládne alespoň Oskar, který přece jen má uživatelů několikanásobně méně, než EuroTel a Paegas.

Nejvíce problémů bylo hlášeno se sítí Paegas, zejména na Moravě si uživatelé stěžovali na déle trvající nefunkčnost; mimochodem, měl jsem mobil zapnutý celou noc a když jsem se ráno někdy okolo osmé probudil, na mobilu mi blikal nápis „Hledání sítě Paegas“. Přihlášení se povedlo až někdy okolo půl deváté. Na druhou stranu jsem po půlnoci volal celkem v pohodě.

Jak se na silvestrovské vytížení sítí díváte vy? Měli jste problémy, nebo jste volali a posílali textovky v pohodě?

Diskuze (35) Další článek: Další novinky Paegasu na leden

Témata článku: Ostatní, Mobilní sítě, Nový rok, Mobil, Rok


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35