Mobilní telefon s MP3, organizérem, kamerou, Bluetooth a navíc s Linuxem

Jak vánoční stromeček je funkcemi ověšený nový telefon IMT-2000, který představilo několik korejských firem.
Jak vánoční stromeček je funkcemi ověšený nový telefon IMT-2000, který představilo několik korejských firem. Primárním určením pro tento telefon jsou sítě třetí generace, a i když se možná objeví i v provedení pro dnešní sítě (představen byl ve verzi pro CDMA), jeho pravé využití můžeme čekat až za pár let.

Je to koncept, jemuž podobné budeme v nadcházející době vídat čím dál častěji. Přesto na to, že se jedná o první kousek nové rodiny přístrojů, vyrážejí jeho vlastnosti spolehlivě dech. Základem je mobilní telefon kombinovaný s organizérem. Navíc mobil a PDA mají samostatné procesory, PDA funkce pohání 206MHz procesor Intel StrongARM, mobilní část má jiný procesor. Operačním systémem je Tynux firmy PalmPalm – verze Linuxu pro přenosná zařízení. V přehledu aplikací zaujme prohlížeč Opera, MP3 přehrávač, hry, programy pro osobní agendu a další aplikace nutné k využití hardwarových funkcí. Zde totiž zaujme zabudovaná kamera spolu s podporou Bluetooth rozhraní, se kterými je možné se pohodlně účastnit videokonferencí i na cestách, protože z zařízení podporuje příslušný komunikační protokol H.323 a také internetovou telefonii. Mezi těmito parametry působí USB rozhraní pro komunikaci jako drobná samozřejmost.

IMT-2000 je upřímně řečeno na pohled docela velké zařízení. Je velké i na běžné PDA, natož na mobilní telefon. Koncentrace funkcí na malém prostoru také nemusí být vždy k užitku a jistě zvyšuje citlivost celého přístroje na zacházení. Z hlediska možného finálního produktu tak jde spíše o předvedení možné cesty rozvoje. Určitě pozitivní zprávou pro Linux se stává výrazná podpora tohoto systému v přístrojích budoucnosti. Jeho otevřenost skýtá dobré možnosti právě pro připojování nových zařízení přímo do těla přístroje.

Vyrendrovaných počítačových obrázků zařízení budoucnosti jsme od Nokie, Ericssonu a dalších už viděli dost; Korejci přišli s něčím, na co si můžeme sáhnout již nyní, za to jim patří uznání. Cítí zde šanci, jak porazit giganty klasických mobilních telefonů, a začínají si budovat náskok, možná se ale bude nakonec bojovat na jiné trati a jejich náskok přijde vniveč.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Bluetooth, Mobil, BLU, Telefon, Linux, Mobilní telefon

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

Pixel 2: Zapomeňte na hardware. Google to s umělou inteligencí myslí vážně

** Google představil Pixel 2 a Pixel 2 XL ** Výrazné změny nečekejte, jde hlavně o příjemou evoluci loňských modelů ** Do boje půjdou proti nejvyšší konkurenci.

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 50

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

Huawei Watch 2 Sport: telefonují a umí LTE, ale zcela samostatné nejsou [recenze]

** Druhá generace hodinek od Huawei přináší edice Classic a Sport ** Sportovnější model obsahuje LTE konektivitu ** Hodinky by tak teoreticky mohly být naprosto nezávislé na smartphonu

21.  9.  2017 | Láska Jan | 6

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení