Mobilní telefony a čísla: Samsung překonal loni Sony Ericsson

Zatímco světový podíl Sony Ericssonu na světovém trhu s mobily klesá, Samsung se dere stále výš. V loňském roce se Samusungu dokonce podařilo Sony Ericsson překonat, a to už je co říct. První místo si přitom stále drží Nokia.
Mobilní telefony a čísla: Samsung překonal loni Sony Ericsson

Na ZDnetu se objevila stručná zpráva, že podíl Samsungu na trhu s mobily v roce 2001 byl větší než podíl Sony Ericssonu. Samsung se tak stal světovou trojkou a pokračuje v trendu nastoleném už ve třetím čtvrtletí loňského roku. I když jsem už o podílech na trhu a počtu prodaných kusů ve 3. kvartálu psal v tomto článku, pro lepší představu jsem zkopíroval část textu tohoto článku.

Rostoucí podíl Samsungu pokračuje

Podíly na trhu jednotlivých společností v tomto čtvrtletí byly následující (v závorce najdete trend oproti roku 2000 ve stejném období):

1. Nokia - 33,4 % trhu, 31,6 milionu mobilů (slabý pokles)
2. Motorola - 15,7 % trhu, 14,8 milionů mobilů (růst)
3. Ericsson (bez Sony) - 8 % trhu, 7,5 milionů mobilů (pokles)
4. Samsung - 7,5 % trhu, 7,1 milionů mobilů (růst)
5. Siemens - 7,2 % trhu, 6,8 milionů mobilů (růst)

Poznámka: Ericsson je zde ještě uveden samostatně, protože se Sony vytvořil samostatnou společnost až v říjnu. Za celý rok 2001 se ale již prodeje a podíly na trhu uvádí dohromady.

Samsung je třetí

Podíl Samsungu za celý loňský rok je stejně jako ve třetím kvartálu 7,5 procent. Samsung se tak vyšplhal na třetí místo za Nokii a Motorolu a posunul tak Sony Ericsson na čtvrté místo s podílem 7,3 procent. V roce 2000 měl přitom Sony Ericsson podíl 10 procent a Samsung pouhých pět. Na první místě pak zůstává Nokia s 35,6 procenty, přičemž v roce 2000 měla jen 30,6 procent trhu. Siemens si s největší pravděpodobností udrží páté místo, které měl už ve třetím čtvrtletí; bohužel kompletní průzkum Dataquestu, z něhož bych zjistil podíl Motoroly a Siemensu, se mi zatím nedostal do ruky.

Na rostoucí tendenci Samsungu a poklesu Sony Ericssonu je patrné, že uživatelé spíše než technický vzhled a mnoho funkcí volí raději neotřelý design, velký displej a doplňkové funkce jako hry, přehrávače hudby, rádio apod. Právě mobily Samsungu mají nejen příjemný vzhled, ale také kromě velmi dobře zpracovaných ryze mobilních funkcí také tyto funkce doplňkové. Je jen škoda, že se u nás neprodávají ve velkém, ale seženete je v malém množství a sporadicky.

Sony Ericsson vyráží do protiútoku

Mimochodem, pokud vzpomínáte na náš rozhovor s Janem Semrádem, generálním manažerem Sony Ericsson pro Českou republiku, víte, že Sony Ericsson uvede velmi brzy nové mobily, které už na sobě ponesou kulaté logo této nové společnosti. A sázel bych na to, že technický design Ericssonu bude tentam a že SE uvede mobily, které budou kráčet ve stopách Samsungu; vždyť Sony je rovněž Asiat, a významný. A to může pomoci SE znovu získat ztracený podíl na trhu.

Témata článku: Ericsson, Samsung, Sony, Sony Ericsson, Ostatní, Telefony

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Adam Nosek 11. 2. 2002 22:12:16

    Ano, ale myslím, že se tedy staly Ericssony prvními mobily kteří...

  • Petr Broža 11. 2. 2002 21:53:49
    Přesně tak - nelze uložit obrázek mezi vlastní do mobilu.
  • Adam Nosek 11. 2. 2002 21:36:12
    Já si je uložit...
Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení