Mobilní telefony do 10 000 Kč: elita před Vánocemi zlevňuje

Předvánoční trh slibuje velké slevy a platí to i o mobilních telefonech. Prohlédněte si současnou nabídku mobilů s cenou od osmi do deseti tisíc korun a vyberte si třeba dárek pod stromeček. Na výběr jsou špičkové mobily všech výrobců.
Mobilní telefony do 10 000 Kč: elita před Vánocemi zlevňuje
Kapitoly článku
Nedávno jsme připravili přehled mobilních telefonů s cenou nad deset tisíc korun, které jsou v současné době na našem trhu k sehnání. Dnes pokračujeme předvánočním vábením a nabízíme přehled mobilů s cenou od osmi do deseti tisíc korun. V této kategorii se sešly elitní mobily různých značek, které nabízí bohatou multimediální výbavu a pomohou vám při práci. K sehnání jsou i starší, zlevněné smartphony se Symbianem a své drahé polovičce jistě uděláte radost dárkem v podobě kvalitního, stylového telefonu.

Ceny čerpáme z ceníků mobilních operátorů uvedených na internetových stránkách. V případě běžných cen saháme k několika ověřeným obchodům, o kterých víme, že prodávají oficiální zboží. Nevylučujeme ale, že lze telefony sehnat levněji.

Tip: článek si můžete přečíst nerozdělený v textové verzi MobilManie

Výkonné telefony pro práci i zábavu

Mobilní telefon už zdaleka neslouží jen k telefonování a pro mnohé uživatele je nezbytným pomocníkem při práci i zdrojem zábavy. Výrobci proto nabízí multifunkční přístroje, které vyhoví požadavkům nejnáročnějších uživatelů. S deseti tisíci korunami v kapse si můžete vybrat některý ze starších chytrých telefonů nebo zvolit telefon bez otevřeného operačního systému, který ovšem v základu nabízí mnohem více. Navíc je zpravidla rychlejší v ovládání a má kompaktnější rozměry.

Typickým zástupcem výkonných mobilů bez operačního systému je Nokia 6230i. Stal se oblíbeným mobilem „pro práci“, za což vděčí poměrně malým rozměrům, velmi kvalitnímu displeji, pohodlné klávesnici, intuitivnímu ovládání a pochopitelně propracovaným funkcím. Své udělá i elegantní, nijak neprovokující design. Ve výbavě nic důležitého nechybí – velký a přehledný adresář, organizační funkce, e-mailový klient, bezdrátová komunikace prostřednictvím Bluetooth nebo infraportu nebo rychlé datové přenosy EDGE třídy 10 a nezapomnělo se ani na zábavu. O ni se postará rádio nebo přehrávač MP3 souborů. Dostatek paměti zajistí výměnná karta typu MMC, která je ale bohužel uložena pod baterií a pro její výměnu je třeba telefon vypnout. Samozřejmě můžete také fotit, a to v rozlišení 1,3 megapixelu. Multimediální funkce jsou však u tohoto telefonu až na druhém místě.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 9 162 Kč (Eurotel - 9 495 Kč, Oskar - 8 977 Kč, T-Mobile 9 499 Kč)

Takový Sony Ericsson K750i je podobně vybaveným mobilem, ale více se zaměřuje právě na zábavu. Největším lákadlem je vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů, který je vybaven i automatickým zaostřováním a funkcí makro. Nechybí ani kvalitní MP3 přehrávač a rádio s podporou RDS. O dostatek paměťového prostoru se postará vestavěná paměť o velikost 34 MB a paměťové karty typu Memory Stick Pro Duo, které je možné vyměnit bez vypnutí telefonu.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 10 115 Kč (Eurotel - 8 995 Kč, Oskar - 9 577 Kč)

Do bohatě animované nabídky telefonu můžete nahlédnout prostřednictvím kvalitního displeje s rozlišením 176 × 220 bodů. Najdeme zde kvalitní adresář i organizační funkce s možností synchronizace a nechybí ani e-mailový klient. Ještě více zábavy si můžete užít díky mimořádně rychlé Javě s podporou 3D. K dokonalosti tomuto telefonu chybí snad jen podpora rychlých datových přenosů EDGE, vystačit si musíte s GPRS třídy 10. Po stránce designu se jedná o nenápadný, decentní přístroj.

Chcete-li trochu ušetřit nebo jestli vám připadá design Sony Ericssonu k750i nudný, pořiďte si odvozený model Sony Ericsson D750i. Ten má výbavu úplně stejnou, odlišné jsou pouze kryty telefonu a díky tomu je dokonce klávesnice o něco pohodlnější než u K750i. Musíte si však zvyknout na logo T-Mobile na spodní hraně a na přímý přístup k wapu prostředním funkčním tlačítkem. V hlavní nabídce ještě přibudou dvě růžové ikony. Model D750i je totiž určen výhradně pro zmiňovaného operátora, nicméně je možné ho oficiálně koupit v běžném obchodě.

Klepněte pro větší obrázek 
Cena: 8 080 Kč (T-Mobile - 8 699 Kč)

Sony Ericsson má v této kategorii ale ještě jedno želízko v ohni, které by se mohlo lépe postavit Nokii 6230i. Je jím Sony Ericsson K600i. Jedná se o decentní stříbrný telefon moderního střihu, který se chlubí podporou sítí třetí generace. Megapixelový fotoaparát na zadní straně proto doplňuje malá kamera pro videohovory na straně přední. Velký adresář a organizační funkce s možností synchronizace jsou samozřejmostí, multimediální zábava je ale ochuzena o plnohodnotný MP3 přehrávač. Telefon ho sice ve své výbavě má, ale chybí slot pro paměťové karty. Vystačit si budete muset s rádiem.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 9 926 Kč (Eurotel - 8 495 Kč)

Velkou oblibu si také získal vysouvací černý Samsung D500, který je v současnosti nahrazen modelem D500E. Ten je zcela totožný, ale přidává navíc podporu rychlých datových přenosů EDGE třídy 10. Už tak velmi dobře vybavený telefon získal další body k dobru. Telefon zdobí velký a velmi kvalitní displej s rozlišením 176 × 220 bodů, na zadní straně výsuvné části je pak schovaný megapixelový fotoaparát a samozřejmostí je i Bluetooth. Telefon nemá slot pro paměťové karty, což trochu znehodnocuje přehrávač MP3 souborů, který si musí vystačit s 96 MB vnitřní paměti. Propracovaný telefonní seznam i kalendář je možné synchronizovat s počítačem.

Klepněte pro větší obrázek
Cena: 9 331 Kč

V současné době už se ale čeká na nástupce Samsung D600E. Telefon bude mít ještě kvalitnější displej, dvoumegapixelový fotoaparát a díky podpoře paměťových karet získá MP3 přehrávač na použitelnosti. Není ale jisté, že se tento očekávaný mobil dostane na trh do Vánoc, a zcela určitě vám na něj nebude stačit deset tisíc korun.


V druhé kapitole se budeme věnovat smartphonům se Symbianem a hudebním mobilům

Témata článku: Ostatní, Telefony, Vánoční nabídka, Motorola Rokr E1, Nokia 3230, Nokia 6230i, Nokia 6670, Nokia 7610, Nokia 7610 Supernova, Sagem myX-8, Samsung D500, Samsung D500E, Samsung D600E, Samsung E530, Samsung P510, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson K600i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson W550i, Mobil, Mobilní telefon, Elita, Eli, Malý počítač, Telefon


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11