Mobilní telefony zahánějí duchy!

Prohlásil Tony Cornell, britský vědec a spolupracovník Society for Psychical Research (spolek pro výzkum paranormálních jevů). Co je na tom pravdy?
Mobilní telefony zahánějí duchy!

V nedělním výtisku britského Expressu prohlásil vědec Tony Cornell, že mobilní telefony zahání duchy. Opírá se o následující fakt. Zatímco před patnácti lety, kdy byly mobilní telefony teprve v plenkách, dostával spolek pro výzkum paranormálních jevů několik hlášení „nových duchů“ týdně. Souběžně se zevšedněním mobilních telefonů začal se snižovat i počet nahlášených duchů.

Každého racionálně uvažujícího čtenáře zřejmě napadne, že jde o holý nesmysl a to z důvodu neexistence duchů. S tímto názorem se víceméně ztotožňuji. Zkusme si ale teď na chvíli připustit, že nějací duchové skutečně existují. Proč by jim vadily mobilní telefony? Že by záření z mobilů vycházející? Proč jim nevadí záření z televizorů, rádií a dalších zařízení? To se asi nedovíme. Takže, jestli nás čte nějaký duch, může nám v diskusnímu fóra domněnku Tonyho Cornella potvrdit či vyvrátit.

Jako rozumné vysvětlení „ubývajících duchů“ vidí Tony dnešní stále více uspěchanou dobu. Lidé mají více práce, a když ji nemají, naskýtá se stále více příležitostí pobavit se, zahnat nudu či jinak zkrátit volnou chvilku. Na nějaké vymýšlení a hledání duchů už pak samozřejmě nezbývá čas.

 

Diskuze (12) Další článek: Příběh: jak jsem loni vyhrál Nokia Game

Témata článku: Ostatní, Telefony, Mobil, Rozumné vysvětlení, Telefon, Cornell, Mobilní telefon

Určitě si přečtěte