Mobilní telefony zahánějí duchy!

Prohlásil Tony Cornell, britský vědec a spolupracovník Society for Psychical Research (spolek pro výzkum paranormálních jevů). Co je na tom pravdy?
Mobilní telefony zahánějí duchy!

V nedělním výtisku britského Expressu prohlásil vědec Tony Cornell, že mobilní telefony zahání duchy. Opírá se o následující fakt. Zatímco před patnácti lety, kdy byly mobilní telefony teprve v plenkách, dostával spolek pro výzkum paranormálních jevů několik hlášení „nových duchů“ týdně. Souběžně se zevšedněním mobilních telefonů začal se snižovat i počet nahlášených duchů.

Každého racionálně uvažujícího čtenáře zřejmě napadne, že jde o holý nesmysl a to z důvodu neexistence duchů. S tímto názorem se víceméně ztotožňuji. Zkusme si ale teď na chvíli připustit, že nějací duchové skutečně existují. Proč by jim vadily mobilní telefony? Že by záření z mobilů vycházející? Proč jim nevadí záření z televizorů, rádií a dalších zařízení? To se asi nedovíme. Takže, jestli nás čte nějaký duch, může nám v diskusnímu fóra domněnku Tonyho Cornella potvrdit či vyvrátit.

Jako rozumné vysvětlení „ubývajících duchů“ vidí Tony dnešní stále více uspěchanou dobu. Lidé mají více práce, a když ji nemají, naskýtá se stále více příležitostí pobavit se, zahnat nudu či jinak zkrátit volnou chvilku. Na nějaké vymýšlení a hledání duchů už pak samozřejmě nezbývá čas.

 

Témata článku: Ostatní, Telefony, Mobilní telefon, Mobil, Telefon

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

1.  12.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 60

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21