Mobilní tuning: upravte si telefon podle svých představ

Pokud vás již omrzel vzhled vašeho telefonu, máte několik možností, jak svůj mobil opět zatraktivnit. Pomineme-li možnost nákupu nového telefonu, můžete se u některých modelů pustit do výměny krytů. Každý mobil však můžete podrobit originálnímu „tuningu“.
Mobilní tuning: upravte si telefon podle svých představ

Fantazii se meze nekladou

Mobilní telefon se stává vizitkou svého uživatele. Už jen vyzváněcí melodie ledacos napoví o vkusu a životním stylu. Další možností personifikace je změna obrázku pozadí nebo spořiče displeje, která je v současné éře barevných displejů obzvlášť oblíbená. Uživatelé, kteří se chtějí svým telefonem na první pohled odlišovat od ostatních, si nejspíš vyberou přístroj s možností výměny krytů. Ale ti největší fajnšmekři a kutilové se jistě rádi pustí do individuálních úprav, neboli vizuálního tuningu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Efektní sladění laku a podsvětlení displeje

Nejčastější formou úpravy je barevné ztvárnění, které se provádí obvykle nástřikem. Nejvíce oblíbené jsou metalické barvy s perleťovým efektem nebo proměnné barvy v závislosti na úhlu pohledu, nazývané „chameleón“. Při této úpravě je nutné odejmout části krytů určených k lakování, aby nedošlo k zabarvení jiných částí, například tlačítek. Pozor je třeba dát u některých mobilů, kde jsou popisky k tlačítkům natištěny na ploše okolního krytu a v případě nástřiku by byly znehodnoceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jen růžová to může být...

Pro úpravy se rovněž nabízí podsvětlení klávesnice a monochromatických displejů. V tomto případě je nutné vyměnit originální svítící diody skryté v útrobách telefonu za jiné. Pokud si netroufáte na takový zásah do hardwaru telefonu, můžete ho svěřit specializované firmě. Na českém trhu jich zatím příliš není, v internetových diskuzích však určitě narazíte na šikovné kutily, kteří si podobnými službami rádi přivydělávají. Inspiraci můžete hledat na stánkách zahraničních tuningových firem, např. www.blue-backlight.de.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modré variace na téma Nokia

Nemusí však zůstat jen u změny barev. Své fantazii můžete podrobit celý tvar telefonu. O jedné takové, trochu extrémní úpravě jsme již psali dříve. Na trhu je rovněž velké množství doplňků, jako např. holografické a plastické nálepky, blikátka nebo různorodé obaly.

Něco pro začátek

Jako příklad jednoduchého, ale osobitého tuningu poslouží upravený Sony Ericsson T610 jednoho z našich čtenářů, který nám poslal fotografie. Pustil se do úpravy zadního krytu telefonu.

Nejprve z papírové nálepky vystřihl inverzní obraz svého motivu a výsledek nalepil na kryt. Zbývající části, které měly být ušetřeny barevného nástřiku, zakryl samolepící páskou. Pak už stačilo vzít sprej s barvou a vše řádně nastříkat. Po odlepení krycích samolepek zůstal na krytu nanesen navržený motiv. Drobné korekce lze provést žiletkou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Postup při vytváření motivu a výsledek

Autor uvádí, že je to teprve začátek a chystá další úpravy. A pokud i vy patříte k podobným nadšencům, můžete nám poslat obrázky svého telefonu a inspirovat ostatní čtenáře.

Diskuze (24) Další článek: Dobíjení předplacenek z bankomatů

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson T610, Telefon, Mobil

Určitě si přečtěte