Mobilní žiletka: Haier H3633

Čeká vás obrázková smršť jednoho z nejtenčích mobilních telefonů na světě. Detailní pohledy na displej, které jen tak někde nespatříte. Udělejte si sami názor na asijskou placku.
Mobilní žiletka: Haier H3633


Pozor, žiletka na scéně

Na titul nejtenčího mobilního telefonu kandiduje asijský Haier H3633. Neošálí nás svým tradičním východním vzhledem, který podtrhuje mračítko umístěné nad displejem, ale svou šířkou po celé své délce. Ta činí něco málo nad 12 milimetrů. Ostatní rozměry telefonu jsou 107 x 44,4 mm. Design telefonu se nese v duchu jednoduchosti, které ale nemusí každému vyhovovat. Kromě zmíněného mračítka nad displejem na něm nenajdete jediný prvek, který by telefon vyvedl z „nudy“. Zadní část telefonu je kompletně hladká bez výrazných perforací a působí až příliš usedle. Designéři při navrhování telefonu měli zřejmě dovolenou. Na první pohled velký displej dokáže zobrazit pouhé čtyři řádky. Fonty jsou zbytečně velké a široké. Stejné plýtvání místem najdeme i u ostatních asijských výrobců mobilních telefonů jako je například Samsung se svým SGH-RS210. Příčinou bude nejspíš tradiční čínské písmo, pro které  je telefon vytvořen a které potřebuje logicky více prostoru na jeden font.
K ovládání telefonu je určena skupina kláves po displejem. Dominantní je kurzorové tlačítko a jedna kontextová klávesa.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Baterie telefonu není žádný cvalík

Šedý průměr

Vybavení telefonu je příliš průměrné na to, aby si dělalo větší ambice. Do telefonního seznamu v telefonu umístíte tři sta kontaktů – zbytek můžete uložit do paměti karty SIM. Telefon vám umožní vytvořit si čtyři skupiny volajících ( VIP, rodina, přátelé a spolupracovníci). Deset kontaktů ze seznamu můžete vytáčet i pomocí hlasového vytáčení. U hlasu ještě chvíli setrvejme, telefon totiž obsahuje integrovaný diktafon.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana telefonu ničím nezaujme

Jako Nokia

Stejné zaměření jako korejský Samsung nalezneme v položce SMS zprávy. Asijce EMSky očividně nezajímají, ale obdivují Smart Messaging z telefonů Nokia. Jak jinak si vysvětlit nasazení tohoto již historického a nekompatibilního systému ve svých telefonech. Výhodou pro nové uživatele Haieru budou obsáhlé archívy všemožných log a melodií, které naleznou na Internetu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Teprve v porovnání z běžnými objekty denního života, uvidíme jak silně je telefon "tlustý"

Tři hry

O zábavu se postarají tři hry, které rovněž neumí využít potenciál velkého grafického displeje.  Jejich vzhled můžete sami ohodnotit na fotografiích pod článkem. Trochu lépe na tom jsou „šetřiče“ displeje, u kterých se již dá mluvit o nějaké grafice. V telefonu jich naleznete dva.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Na displej si můžete umístit logo operátora stejně jako u telefonů Nokia

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
V levo: probíhající děj šetřiče displeje. V pravo: diktafon.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Následující tři dipleje z obrázky her, které zajistí přežití nudných chvilek

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

U nás se s největší pravděpodobností s tíhle prkénkem nesetkáme, avšak může se objevit individuum, které se rozhodne, že si telefon doveze ze zahraničí. Bude ho nejspíš zajímat cena, za kterou se v zahraničí telefon prodává – asi 8000 Kč.     

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Haier H3633
  • Rozměry: 107 x 44,4 x 12,6 mm
  • Váha: 71 g
  • GSM: 900/1800 Mhz
  • Pohotovostní doba: 70 –150 h
  • Doba hovoru: 3 – 5 h
  • Baterie: 600 mAh
  • Paměť: 300 telefonních kontaktů
  • Vyzvánění: polyfonní, podpora vyzvánění Nokia
  • Ostatní: kalendář, kalkulačka, podpora log a melodií pro telefony Nokia, hlasové vytáčení, diktafon, 2 šetřiče a 3 hry.

Cena: 244 dolarů – 8000 Kč

Diskuze (7) Další článek: Německý T-Mobile už prodává Siemens MT50

Témata článku: Tlustý telefon, Haieru, Mobil, Haier, Jediný prvek, Šedý průměr

Určitě si přečtěte