Mobilním telefonem proti radarům!

Nedávno jsme psali o (ne)možnosti využití mobilů Nokia jako antiradarů. A přitom lze mobil k určení polohy radarů opravdu využít - tentokrát se nejedná o žádný vtip.
Mobilním telefonem proti radarům!
Už se vám někdy stalo, že vás zastavili „strážci zákona“ za překročení povolené rychlosti? Jestli ano, jistě jste si říkali: „Kdepak jen ten radar měli?“

V Norsku jsou pokuty za překročení rychlosti minulostí. Společnost Cellus totiž nabízí velmi zajímavou službu, která vás pomocí vašeho mobilního telefonu upozorní na policejní radar.

Je to velmi prosté. Na stránkách společnosti se zaregistrujete a za určitý poplatek vám budou posílány SMS o rozmístění policejních radarů. Tak máte spoustu času zpomalit na předepsanou rychlost. Bohužel – jak jsem se již zmínil – tato služba je zatím dostupná jen v Norsku.

Je ale jen otázkou času, kdy se rozšíří do více zemí. Na celé věci je nejpikantnější, že jde o legální službu. Poskytovat informace široké veřejnosti přece proti zákona není. Norská policie argumentuje, že jde o maření služebního výkonu a policii tak unikají nemalé finanční částky. S největší pravděpodobností se ale v Norsku dočkají nové legislativy, která tuto zajímavou službu postaví mimo zákon. Do té doby si budou muset dávat pozor především chodci, kterým společnost Cellus se svou službou na klidu nepřidá. Je to prosté. Když budou řidiči vědět, že se v dané lokalitě žádný radar nenachází, nemají důvod dodržet povolenou rychlost, čímž ohrozí životy mnoha chodců.

Jestli se už těšíte, že se budete prohánět stopadesátkou na okreskách, asi vás zklamu, jelikož se nic podobného v naší zemi alespoň v nejbližší době nechystá. Řidiči si řeknou bohužel, chodci a cyklisti bohudík.

Poznámka: U nás zatím fungují jen jiné, „menší“ služby. Jednou z nich jsou Radary.cz, která je dostupná i z WAPu, kam sami řidiči posílají umístění radarů po celé republice. Občas se hlášení o radaru objeví také v Oskarově WAPu.

Diskuze (14) Další článek: Za rychlejší textovky: česká T9 v praxi

Témata článku: Telefon, Mobil, Rada, Mobilní telefon

Určitě si přečtěte