Mobily do 10 000 Kč: to nejlepší, co můžete mít

Jste nároční? Chcete, aby váš mobil dobře vypadal, efektivně pomáhal v práci a zároveň poskytoval mnoho multimediální zábavy? Pak nezbývá než si připlatit na některý z elitních telefonů. Při výběru vám pak může pomoci náš přehled mobilů s cenou od osmi do deseti tisíc korun.
Mobily do 10 000 Kč: to nejlepší, co můžete mít | wikipedia
Kapitoly článku

Sagem: potěšení pro oči

Někdo se možná podiví, že i Sagem má mezi takto drahými telefony svého zástupce. Sagem myX-8 je však po stránce výbavy špička, která si nezadá se zavedenými konkurenty. Na první pohled vyniká svým nezaměnitelným designem, který navrhl známý designér Ora Ito. Rozměry a hmotnost jsou bohužel poněkud větší.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 540 Kč

Jednou z hlavních předností telefonů je brilantní displej, který na velké ploše nabízí velmi jemné rozlišení 240 × 320 bodů. Dále zde najdeme megapixelový fotoaparát, přehrávač multimediálních souborů, 40 MB vnitřní paměti i slot pro paměťové karty miniSD. Nechybí kvalitní adresář a organizér s možností synchronizace, samozřejmostí je také Bluetooth a infraport. E-mailový klient bohužel chybí a multimediálnímu telefonu by také slušelo rádio.

Samsung: stylová záležitost

Telefony značky Samsung vždy vynikaly nápaditým, moderním a elegantním designem, pro který jim jejich uživatelé často odpouštěli i mnohé nectnosti. V případě současných telefonů s cenou do deseti tisíc korun ale už nemusíte dělat kompromisy.

Velkou oblibu si získal vysouvací černý Samsung D500, který je v současnosti nahrazen modelem D500E. Ten je zcela totožný, ale přidává navíc podporu rychlých datových přenosů EDGE třídy 10. Už tak velmi dobře vybavený telefon získal další body k dobru. Telefon zdobí velký a velmi kvalitní displej s rozlišením 176 × 220 bodů, na zadní straně výsuvné části je pak schovaný megapixelový fotoaparát a samozřejmostí je i Bluetooth. Telefon nemá slot pro paměťové karty, což trochu znehodnocuje přehrávač MP3 souborů, který si musí vystačit s 96 MB vnitřní paměti. Propracovaný telefonní seznam i kalendář je možné synchronizovat s počítačem.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 624 Kč

Máte-li raději véčkovou konstrukci, nabízí Samsung podobně vybavený model E720. Hlavní displej je stejný, doplňuje ho však ještě vnější OLED displej s podporou 65 tisíc barev. Paměť byla zmenšena na 80 MB a fotoaparát má o trochu menší rozlišení. Největší nevýhodou je pak nemožnost synchronizace a chybějící rychlé datové přenosy EDGE. Telefon může naopak přilákat atraktivním, nadčasovým designem.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 330 Kč

Funkčně identický je Samsung E530. Rovněž se jedná o véčko, které se od modelu E720 liší především designem. Vše je zaobleno a probarveno tak, aby se telefon líbil zejména ženám, pro které je výhradně určen. Odpovídá tomu i vylepšená funkční nabídka, ve které najdeme sekci „Život ženy“ s různými užitečnými funkcemi.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 005 Kč, 8 977 Kč (Oskar)

Sony Ericsson: na vrcholu

V nabídce Sony Ericssonu kraluje model K750i. Malý a lehký přístroj obsahuje špičkovou výbavu, která jen těžko najde srovnatelnou konkurenci. Největším lákadlem je vestavěný digitální fotoaparát s rozlišením dvou megapixelů, který je vybaven i automatickým zaostřováním a funkcí makro. Nechybí ani kvalitní MP3 přehrávač a rádio s podporou RDS. O dostatek paměťového prostoru se postará vestavěná paměť o velikost 34 MB a paměťové karty typu Memory Stick Pro Duo.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 10 114 Kč, 9 977 Kč (Oskar)

Do bohatě animované nabídky telefonu můžete nahlédnout prostřednictvím kvalitního displeje s rozlišením 176 × 220 bodů. Najdeme zde kvalitní adresář i organizační funkce s možností synchronizace a nechybí ani e-mailový klient, Bluetooth snad ani není třeba zmiňovat. Ještě více zábavy si můžete užít díky mimořádně rychlé Javě s podporou 3D. K dokonalosti tomuto telefonu chybí snad jen podpora rychlých datových přenosů EDGE, vystačit si musíte s GPRS třídy 10. Po stránce designu se jedná o nenápadný, decentní přístroj.

Do hranice deseti tisíc korun se Sony Ericsson K750i vyšel jen díky Oskarovi, který jej prodává za 9 977 Kč. Ve volném prodeji je o něco málo dražší a za daleko vyšší cenu jej nabízí Eurotel. T-Mobile má ve své nabídce telefon takřka identický, ale s designem mírně pozměněným podle svých požadavků. Má označení D750i a dostal se i do volného prodeje za lákavou cenu 9 119 Kč. Po stránce funkcí a výbavy je telefon identický s modelem K750i, ale má jiné kryty a nabídku v barvách T-Mobilu (tu si ale můžete snadno přebarvit).

Klepněte pro větší obrázek Cena: 9 119 Kč

Vynikající multimediální telefon je také Sony Ericsson S700i. Známý je pro svoji otočnou konstrukci a bohužel také pro velké rozměry a hmotnost. Alespoň se do telefonu vešel obří displej, který má však přesto velmi jemné rozlišení 240 × 320 bodů. Druhá strana přístroje připomíná běžný digitální fotoaparát, rozlišení snímacího čipu je 1,23 MPx.

Klepněte pro větší obrázek Cena: 8 318 Kč

V telefonu najdeme přehrávač MP3 souborů, rádio a samozřejmě také standardní funkce telefonu. Vytknout lze jen menší kapacitu adresáře. O datové přenosy se postará GPRS třídy 10, s blízkým okolím může telefon komunikovat prostřednictvím Bluetooth nebo infraportu. Když se tento telefon před půl rokem prodával téměř za dvacet tisíc, byl pro mnohé sen. Dnes jeho cena klesla téměř na osm tisíc korun.

Sjezd elity

V dnešním přehledu je černou ovcí akorát Nokia 6820. Jinak se jedná o špičkové telefony pro nejnáročnější uživatele. V nabídce chybí zástupce německého Siemensu, ale cena manažerského modelu S65 již značně klesla a dříve elitní model SX1 se již dokonce přestal prodávat. Konkurenci pozlobí až nový model S75, na jehož příchod se teprve čeká.

Nejvyšší modely mají výhodu, že ani po roce působení na trhu se neztratí. Důkazem je například Nokia 6230, Sony Ericsson K700i, Motorola V3, Siemens S65 a mnoho dalších. Se svoji funkční výbavou jsou stále atraktivní a díky snižující se ceně si najdou stále nové zákazníky. Pokud se vám nechce příliš utrácet a jste trpěliví, počkejte si několik měsíců a jistě budete příjemně překvapeni.

Témata článku: Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, Motorola MPx220, Motorola V635, Nokia 3230, Nokia 6230, Nokia 6230i, Nokia 6260, Nokia 6260 slide, Nokia 6670, Nokia 6820, Sagem myX-8, Samsung D500, Samsung D500E, Samsung E530, Siemens S65, Siemens SK65, Sony Ericsson D750i, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K750i, Sony Ericsson S700i, Nezaměnitelný design, Prvotřídní zpracování


Určitě si přečtěte