Modem pro všechny

Konečně se nabízí řešení, jak vylepšit dosud velkou slabinu kapesních počítačů - připojení k Internetu.
Nejslabším místem mobility kapesních počítačů s Windows CE je jejich připojení k Internetu. Řešení se nabízí – připojit se prostřednictvím mobilního telefonu a vesele číst poštu, synchronizovat kalendář s firemním informačním systémem. Jenže když už kapesní počítač s Windows CE disponuje slotem pro PC karty (jen kapesní počítače s klávesnicí), neexistují obvykle správné ovladače. U kapesních počítačů bez klávesnice můžete použít jen komunikaci přes infračervené rozhraní, nebo sáhnout po některém z modemů v provedení CompactFlash.

On-line se dá dělat spousta věcí
Digital Phone Card je nabízen pro mobilní telefony Nokia (61xx, 51xx, 31xx, 81xx) nebo Ericsson (6xx, 7xx, 8xx, Txx) a jeho použití je velmi jednoduché: karta CompactFlash se vloží do slotu, konektor na druhém konci kabelu se připojí k mobilnímu telefonu. Před prvním použitím je ještě třeba nainstalovat potřebný ovladač a zkonfigurovat internetové připojení.

Komunikační software se s tímto modemem nedodává, ovladač však umožní přidat do aplikace Pošta (Inbox) dvě nové služby – SMS Service a Internet Mail. Textové zprávy se posílají úplně stejně jako obyčejný e-mail, jen do pole Komu přijde telefonní číslo příjemce. Nevýhodou řešení dodávaného s modemem je v tom, že sice dokáže textové zprávy odeslat, ale neumí už je přijmout – vytáhnout z telefonu. Elektronická pošta funguje bez problémů.

Z Internetu si můžete stáhnout spoustu užitečného komunikačního softwaru pro kapesní počítače např. pro prohlížení webových stránek, klienty ftp, programy pro čtení zpráv nebo oblíbené ICQ.

Ericssony nejen pro Windows CE
Uživatele, který s sebou nenosí krabici náhradních baterií, může zajímat doba, po kterou vydrží být mobilně připojen k Internetu. Karty CompactFlash jsou sice energeticky méně náročné než PC karty, nicméně doba strávená on-line je na bateriích znát. Můj Everex vydržel po 45 minutách komunikace asi čtvrtinu obvyklé doby.

Protože jsem Digital Phone Card testoval s mobilním telefonem Ericsson T18, nemůžu tento modem nesrovnat s komunikačním doplňkem DI-27. To je malé zařízení s infračerveným portem, které se připevní k datovému konektoru telefonu. Stojí asi tři tisíce korun méně a když chci komunikovat, stačí přiložit mobil k počítači a několikrát kliknout na displej. Navíc je univerzální a využijete jej i u notebooku, kapesním počítači Palm nebo u Psionu.

Jenže pro telefony Nokia modul DI-27 neexistuje a pro ně je Digital Phone Card dobrým pomocníkem.

Témata článku: Windows, Příslušenství, Modem, Připojení, Infračervený port, Psion, Nejslabší místo, Nová služba, Infračervené rozhraní, Inbox, ICQ, Ovladač, Velká slabina, Internetové připojení, Everex, Karta CompactFlash, Mobilní telefon, Počítač, Textová zpráva, Malé zařízení, Náhradní baterie, Internet Mail, Kapesní počítač, Webová stránka, Telefon

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

Včera | Měchura Milan | 10

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

17.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 161

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 97