Montblanc: k chytrým funkcím chytrým trikem

Luxusní hodinky Montblanc Timewalker Urban Speed nehodlají kompromitovat luxus, design a výdrž přidáním chytrých funkcí. Tohle řešení tu ještě nebylo!

Německá firma Montblanc International GmbH je dalším z tradičních hodinářů, kteří se pouští do relativně nové oblasti chytrých hodinek. Je jednou z prvních, ale hned na to jde velmi originálně. Montblanc nezkouší přidat nové funkce do léty prověřené konstrukce hodinek. Početná konkurence je dostatečným důkazem, že je to cesta k větším rozměrům, neohrabanému designu a snížení výdrže baterie o několik řádů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky Montblanc Timewalker Urban Speed mají ocelové pouzdro široké 43 mm, keramický rámeček a překvapení na spodní straně pásku.

Nová řada Montblanc Timewalker Urban Speed přidává chytré funkce lišácky. Hodinky samotné zůstávají nedotknuté, dotykový displej a konektivita se ukrývají v přídavném modulu e-Strap, který je součástí pásku. Výhody jsou jasné – chytrý modul se může vybít, hodinky přesto dál plní svoji pvodní funkci, protože mají samostatné baterie. Podle marketérů z Montblanc jejich novinka řeší dilema, jestli koupit stylové klasické hodinky, nebo dát přednost chytrým funkcím.

Pro výrobce je snazší vyrobit širší portfolio chytrých hodinek, protože s jednou „chytrou nositelností“ stačí kombinovat různé hodinky a různá provedení pásku. E-Strap bude součástí zmíněné řady Timewalker Urban Speed, ale Montblanc jej bude prodávat i samostatně, a tak si na pásek můžete pověsit prakticky libovolné hodinky s odpovídající roztečí osiček (22mm).

Počítá se s tím, že je modul na té straně ruky, kde bude náchylnější k odírání, proto si Němci dali záležet na odolné povrchové úpravě. Modul je z karbonu DLC (diamond like carbon), plášť je ocelový. Pásek se jmenuje Extreme Montblanc Leather a jde o karbonem zesílenou kůži.

Klepněte pro větší obrázek
To je ten hlavní trik – Montblanc chytré funkce zcela oddělil od klasických hodinek. 
Hodinky mají cenu z luxusních sfér, chytrý modul kupodivu není o moc dražší, než jiné nositelnosti.

Displej chytré jednotky má úhlopříčku 0,9" a jde o dotykový OLED s rozlišením 128 × 36 pixelů. Spojení s telefonem zajistí Bluetooth 4.0, z Androidu či Apple iOS se na zápěstí dostanou veškeré notifikace a každou z nich doprovodí vibrace. E-Strap poslouží také jako fitness tracker, spočítá kroky a změří spánek. Modul umožní dálkové ovládání hudebního přehrávače nebo fotoaparátu v telefonu.

Skvělé je, že baterie vydrží pět dní, a snad ještě lepší je integrovaný microUSB port, takže kvůli nabíjení nemusíte shánět proprietální kolébku či redukci. Podobně jako samotné hodinky, také e-Strap odolá nárazům a vodě. Rozměry modulu jsou 40 × 14 mm, což vypadá dobře, zato o tloušťce 9 mm bude majitel vědět při každém položení ruky.

Klepněte pro větší obrázek
Montblanc e-strap spolupracuje s chytrými telefony Apple a platformou Android.

A teď ceny. E-Strap stojí 250 eur, což je cena v oblasti nositelnosti přijatelná. Horší už to bude s hodinkami. Za styl se platí, v případě řady Montblanc Timewalker Urban Speed je to podle varianty 2 990, 3 990, nebo dokonce 4 690 eur, tedy až 130 tisíc korun! Hodinky budou dostupné v červnu.

Via A Blog To Watch

Diskuze (15) Další článek: Samsung urovnal patentové spory s Microsoftem ohledně Androidu

Témata článku: Příslušenství, Android Wear, Nositelnosti, Dilema, Trik, Chytrý

Určitě si přečtěte

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

Dáte si elektroniku do matrace? Nokia Sleep vám pomůže lépe spát

** Nokia na veletrhu CES představila nové zdravotní produkty ** Prvním je chytrý senzor spánkové aktivity ** Druhým chytré hodinky měřící tep, aktivitu a s dlouhou výdrží

10.  1.  2018 | Miksa Martin | 3

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

BeatsX: Jak si Apple sám udělal konkurenci pro AirPods [vyzkoušeno]

** Nemají futuristický design ani spoustu senzorů ** Přesto je vyrábí Apple a mají k AirPods velmi blízko ** Hrají skvěle, dlouho vydrží a cena je stále snesitelná

6.  1.  2018 | Miksa Martin | 38