MOTOJEWEL: klenot dámských kabelek (preview)

HTC má Diamond, Nokia svůj Crystal Prism. Telefony stylizované do diamantů zkrátka letí, představuje se MOTOJEWEL.
MOTOJEWEL: klenot dámských kabelek (preview) | wikipedia

Motorola MOTOJEWEL - tak zní oficiální název přístroje, který se bude ucházet o přízeň žen a o své umístění do dámských kabelek. Předpokladů k tomu má opravdu dost. Jedná se o přístroj véčkové konstrukce vzhledově navazující na Motorolu U9, u něhož hned na první pohled upoutá design vnějšího krytu, který vypadá, jako by byl vybroušen do podoby diamantu. Jeho střední část navíc poslouží jako zrcátko, např. pro úpravu make-upu a účesu.

Telefon, rtěnka, kreditka

Ve spodní části se ukrývá externí informační displej (řešení asi bude podobné jako u Sony Ericssonu W980i), který po stisknutí bočních tlačítek dokáže procházet menu nebo upravovat hlasitost, apod. Jako protipól k logu M je na čelní straně umístěna čočka 2Mpix fotoaparátu s 8x digitálním zoomem a nahráváním videa - jen aby nebyla narušena povedená symetrie. Spolu s přístrojem bude základní balení nabízet i malou taštičku pro kreditní kartu, rtěnku a telefon - důležité věci tak budou stále po ruce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ač mnohým potenciálním uživatelkám postačí jen exkluzivní design, věřím, že většina z nich se bude zaobírat i technickými specifikacemi. Po rozevření "MOTO-klenotu" je uchvátí nejen fialové zbarvení, ale také velký displej s rozměrná alfanumerická klávesnice. Klávesy jsou sice zapuštěné, ale nejsou zarovnány v jednom bloku, takže je i s delšími nehty půjde pohodlně ovládat.

Pro hudbu ano

Od telefonu jinak nečekejte žádné zázraky, není nadstandardně multimediálně vybavený, nepodporuje rádio, nerozumí si s EDGE ani s HSDPA, přesto má ale čím překvapit. Hudební přehrávač si poradí s nejpoužívanějšími formáty souborů a po připojení k počítači, buď přes miniUSB kabel nebo přes Bluetooth, se dokáže synchronizovat s Windows Media Playerem 11 a tuto hudbu dále přehrávat v telefonu.  Díky bezdrátovému profilu Headset lze hudbu poslouchat i v bezdrátových sluchátkách. Dvacet megabytů interní paměti doplňuje možnost rozšíření o microSD karty.


Zara Rabinowicz a její videopohled na MOTOJEWEL

Díky technologii CrystalTalk se uživatelé mohou spolehnout na čistý zvuk při hovoru, nezapomnělo se ani na podporu multimediálních či emailových zpráv. Na trh se Motorola MOTOJEWEL dostane již v listopadu, první kusy začne prodávat anglický řetězec Carphone Warehouse za 99 liber, což je velmi příjemných tři tisíce korun. Dostupnost v dalších evropských zemích však není známa. Novinka si své majitele jistě najde, hodně ji pomůže i zařazení na předvánoční trh, má totiž velkou šanci stát se jedním z nejprodávanějších telefonů letošních Vánoc.

Diskuze (14) Další článek: Nokia N96 vtrhla do prodejen, víme za kolik

Témata článku: Motorola, Kreditka, Listopad první, Střední část, Kabel

Určitě si přečtěte