Motorola A630: bejby komunikátor (první pohled)

Ačkoli vypadá jako komunikátor, je to "jen" mobil. Motorola A630 nabídne při podélném rozevření plnohodnotnou klávesnici a velký, kvalitní displej. I přes absenci operačního systému je funkční nabídka docela bohatá a ve výbavě nechybí ani fotoaparát.
Motorola A630: bejby komunikátor (první pohled) | wikipedia

O Motorole A630 bylo slyšet už v únoru tohoto roku, kdy se objevily její první oficiální obrázky. Následovalo oficiální představení a pak již jen dlouhé čekání na okamžik, kdy bude uvedena na trh. A ten právě teď nastal. Model A630 se začal v Americe prodávat za tři sta dolarů. Nabízen je zatím pouze u operátora T-Mobile, pro kterého je přednostně určen. Expanze na evropský trh není vyloučena.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Krátce jsme se o Motorole A630 již zmiňovali na začátku června letošního roku. Kromě toho, že obsahuje spoustu nadstandardních funkcí, jej lze použít jako plnohodnotný instant komunikátor. Snad i díky integrované klávesnici získala A630 přezdívku „dětská Nokia 9500“.

Vezmete-li poprvé komunikátor do ruky, nebudete vědět, co si o něm myslet. Zavřený totiž vypadá jako trochu jako historická „cihla“ s miniaturním monochromatickým displejem a nikdy byste neřekli, že patří ve srovnání s ostatními Motorolami do nejvyšší třídy A. Jakmile však telefon otevřete, vykoukne široký barevný displej schopný zobrazit až 65 tisíc barev. Tento displej je navíc doplněn o velice kvalitní QWERTY klávesnici pro snadné psaní nejen SMS a MMS, ale i e-mailů (podporuje rozhraní POP3, SMTP, IMAP4) popř. zpráv pomocí vestavěného AOL Instant Messengeru.

     

Nejen zprávy

Ovšem nejen textováním živ je mobil. Široký vnitřní displej může sloužit kromě editoru textu také jako hledáček integrovaného digitálního fotoaparátu. Ten je umístěn v levém horním rohu nad malým vnějším displejem. Zachycené fotografie jsou v maximálním rozlišení 640 × 480 bodů. Lze také použít digitální zoom. Co se videozáznamů týče, komunikátor si s nimi poradí jako přehrávač. Pokud však budete chtít nějakou videosekvenci zachytit, zde bude třeba sáhnout jinam – toto už A630 nezvládne.


  

Velice bohatá je i multimediální výbava tohoto drobečka. Kromě klasických 24 hlasých polyfonních vyzváněcích tónů a melodií lze jako vyzvánění nastavit také skladbu ve formátu MP3. K obrazu svému si můžete A630 přizpůsobit pomocí stáhnutelných animovaných spořičů obrazovky, tapet a vyzváněcích tónů. Ani technologie Java není pozadu – podpora MIDP 2.0 to jen potvrzuje. K jednotlivým položkám v telefonním seznamu, kterých může být až 1000 včetně detailů jako jsou e-mailové a IM adresy, lze přiřadit nafocené fotografie jednotlivých uživatelů.

   

A co data?

I datový výčet je taktéž velice pestrý. Pro komunikaci s okolním světem využijete WAP verze 2.0 a GPRS nejvyšší třídy 10. Pro komunikaci s počítačem je pak přítomna technologie Bluetooth nebo datový kabel dodávaný společně s telefonem v balení. Synchronizovat s počítačem můžete také díky softwaru Phone Tools nebo za pomoci SyncML.

 

Ve zkratce

rozměry: 49 × 95 × 24 mm
hmotnost: 123 g
sítě: 900/1800/1900 MHz nebo 850/1800/1900 MHz

udávaná pohotovostní doba: až 10 dní
udávaná doba hovoru: až 7,5 hodiny 

vnější displej: monochromatický, rozlišení 96 × 48 bodů, 3 řádky
vnitřní displej: TFT aktivní, 65 tisíc barev, rozlišení 176 × 220 bodů

fotoaparát: integrovaný VGA (640 x 480)

paměť: vnitřní 5 MB, možnost rozšíření paměťovými kartami SD/MMC

datové přenosy: GPRS třídy 10, Bluetooth

další funkce: WAP 2.0, MIDP 2.0, Photo Caller ID, Instant Messaging, integrovaný hlasitý odposlech, e-mail (POP3, SMTP, IMAP4), SyncML, QWERTY klávesnice, podpora MP3

Diskuze (5) Další článek: Recenze routeru Asus WL-500g: jak na domácí síť s CDMA

Témata článku: Motorola, Nokia 9500, Komunikátor, A/B, Pohled, První pohled, Motor


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47