Motorola A732: dotkněte se jedním prstem (první pohled)

Je vůbec možné skloubit líbivý design, operační systém, termosenzitivní klávesnici, kvalitní displej a řadu dalších "futuristických" funkcí do jednoho telefonu střední třídy? Motorola A732 je živým důkazem toho, že je to opravdu možné. Podívejte se na to, jak si Motorola představuje budoucnost mobilní komunikace.
Motorola A732: dotkněte se jedním prstem (první pohled)
Jako jeden z prvních významných světových výrobců mobilních telefonů začala Motorola koketovat s nasazením Linuxového jádra pro svoje telefony. Jedním z takových produktů je i telefon s otočnou konstrukcí a typovým označením Motorola A732. Tento model je určen pro sítě postavené na standardu GSM frekvenčních pásem 900/1 800/1 900 MHz.

Pište prstem

Klávesnici si nová Motorola A732 vypůjčila z předchozího modelu A668. Společnost jí však doplnila jeden unikát, který má jen málokde ve světě obdoby. Klávesnice je citlivá na dotyk a teplo. Přímo v telefonu je pak přítomna aplikace, která pohyby prstů na této termocitlivé vrstvě snímá a dokáže je převádět na textové znaky. Pokud vám tedy psaní na klasické klávesnici příliš nevyhovuje, vyzkoušet můžete tento revoluční způsob vkládání textu.

 
Barevná provedení • snímání pohybu prstu

Další technologií budoucnosti je „Text-To-Speech“. Jednoduchá demonstrace na příkladu příchozí SMS. Obdržíte textovou zprávu, ale zrovna sedíte v autě a nemůžete si ji přečíst. Díky Text-To-Speech stačí stisknout tlačítko a automatický hlas v telefonu vám zprávu nahlas přečte.

Hudba i video v kapse 

Nová stylová Motorola se řadí mezi telefony střední třídy. Ze základních prvků stojí za zmínku aktivní TFT barevný displej se schopností zobrazení až pětašedesáti tisíc barev nebo integrovaný VGA fotoaparát s osminásobným digitálním zoomem. Čočka fotoaparátu je na zařízení umístěna tak, aby byla v případě zavření telefonu kryta.

 Oficiální fotografie

Aby byla práce s multimédii co možná nejdokonalejší, nemůže A732 chybět podpora hudebních souborů ve formátu MP3. „Empétrojky“ můžete nastavit jako vyzváněcí melodii nebo poslouchat pomocí vestavěného hudebního přehrávače. Stejně jako s hudbou si Motorola A732 poradí i s videozáznamy. Telefonu je vlastní především formát MPEG4, který umí nejen přehrávat, ale do nějž také zaznamenává sekvence snímané čočkou fotoaparátu.

Zprávy všelijak

Všechna multimédia lze odesílat pomocí multimediálních zpráv MMS nebo přes bezdrátové Bluetooth. Abyste mohli bez obav ukládat hudbu, videa i obrázky, je telefon vybaven slotem pro miniaturní paměťové karty typu TransFlash.

  
Velký displej • detail klávesnice

Textová komunikace je pro Motorolu A732 vlastní. Kromě editorů SMS a MMS s možností prediktivního vkládání textu pomocí technologie iTap, můžete s A732 komunikovat i v sítích instantních messengerů nebo e-mailem za pomoci vestavěného POP3/SMTP/IMAP4 klienta.

Data přenáší buď lokálně přes kabel s miniUSB konektorem nebo pomocí již zmiňované technologie Bluetooth. Jednoduše tak můžete telefon například synchronizovat s osobním počítačem. Do celosvětové sítě internet se lze připojit přes GPRS třídy deset.

  
Telefon "živě"

Motorola se s tímto konceptem pochlubila již dříve a hotový telefon plánovala dodat na trh ještě ve třetím kvartálu tohoto roku. U Motoroly jsme si ale už na podobná zpoždění zvykli. Zda se s telefonem setkáme i na českém mobilním trhu je zatím nezodpovězenou otázkou.

Ve zkratce

konstrukce: otočná

barevné provedení: stříbrná, černá

sítě: GSM 900/1 800/1 900 MHz

displej: aktivní TFT, 65 tisíc barev, rozlišení 128 × 160 obrazových bodů

fotoaparát: rozlišení VGA (640 × 480 bodů), 8× digitální zoom, možnost natáčení videa

paměť: vnitřní, slot pro paměťové karty TransFlash

multimédia: přehrávač hudebních a video souborů,

datová výměna: Bluetooth, miniUSB kabel, GPRS třídy 10

další technologie: prediktivní vkládání textu iTap, Text-To-Speech, termosenzitivní povrch klávesnice, instant messaging

Témata článku: Motorola, Motor, První pohled, Prst, Dot

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8