Motorola aktualizuje aplikaci fotoaparátu. Přidává živé filtry a další vylepšení

Motorola aktualizuje aplikaci fotoaparátu. Přidává živé filtry a další vylepšení

Motorola ve svých smartphonech sice používá takřka čistý operační systém Android, ale o některé aplikace se stará sama. Příkladem je aplikace pro fotoaparát. Pro model Moto Z3 Play je nyní k dispozici aktualizace Moto Camera 2, která přináší nové doplňky a možnosti nastavení.

K dispozici jsou nyní živé filtry, tzn. nástroj pro aplikaci filtrů ještě před vyfocením snímku. Tuto funkci postupně nabízejí všechny smartphony od Motoroly. Umělá inteligence pomůže se srovnáním horizontu při fotografování. Náročnější fotografy potěší funkce histogramu a zobrazování teploty snímku v Kelvinech.

Klepněte pro větší obrázek

Histogram je poměrně užitečný, ale často nepochopený a zanedbávaný nástroj v digitální fotografii, který pomáhá dosáhnout správné expozice na snímcích. Je to grafická interpretace osvětlení fotografované scény. Levá strana grafu představuje černou barvu nebo stíny, pravá strana slouží pro zvýraznění nebo světlé oblasti a střední část je určena středním tónům (střední nebo 18% šedá). Umístění vrcholu pak představuje počet pixelů v daném tónu. Histogram je k dispozici pouze v ručním režimu.

Moto Z3 Play dostal nově také AR nálepky. Tato funkce funguje prostřednictvím aplikace Google Lens integrované přímo do softwaru fotoaparátu. Moto G6 Plus a novinky řady Moto G7 tuto funkci dostanou ještě během února. S nejnovějšími aktualizacemi přichází také oprava chyb a vylepšení výkonu.

Váš názor Další článek: Apple Pay v Česku. Jak zaplatit iPhonem nebo hodinkami Apple Watch

Témata článku: Motorola, Android, Aplikace, Mobilní fotografie, Aktualizace softwaru, Fotoaparát, Moto, Aktualizace, Kelvin, Vylepšení, Filtr


Určitě si přečtěte