Motorola: aktuálně z tiskové konference

Motorola dnes představila malinké mobilní telefony Motorola Talkabout 191 a Talkabout 192 s podporou rychlých datových přenosů a mobilním Internetem.
Motorola: aktuálně z tiskové konference
O nových mobilech, které Motorola představí na CeBITu, jsme vás už informovali se značným předstihem. Na dnešní den jsme si nechali opravdu zajímavé mobily Motorola Talkabout 191. Jsou určeny zejména mladým lidem a tomu jsou přizpůsobeny všechny jejich vlastnosti.

Talkabout 191: opravdu malinký sympaťák

Telefon Motorola Talkabout 191 má opravdu elegantní vzhled s rozměry pouhých 106 x 40 x 15 mm. Pokud si jej podržíte v ruce, těžko uvěříte, že na něčem tak malém lze psát slušně textové zprávy. Na dnešní tiskové konferenci měli sice jen maketu (mobil se objeví na trhu až ve třetím čtvrtletí), ta ale byla v životní velikost a s životní hmotností. Musím uznat, že tento mobilek mě opravdu zaujal. Je určitě stylovější než stále stejné Nokie.

Dodávat se bude ve třech barevných provedeních – světlá khaki, zelená a oranžová; podle průzkumů Motoroly jde mezi uživateli o nejžádanější barvy. Motorola Talkabout 191 bude mít na svoje rozměry docela velký displej se slušným kontrastem. Zcela nové jsou animované spořiče obrazovky i animované ikony, které mají usnadnit uživateli orientaci v menu - jen aby nezpomalovaly listování v menu. Můžete si nastavit 27 vyzváněcích melodií, pět vlastních melodií a používat i hlasového vytáčení. Motorola Talkabout 191 bude stejně jako všechny Motoroly vybavena technologií rychlého vkládání textu iTAP (ta je funkcemi stejná jako T9) v češtině (to, že se na češtině pracuje, slibuje Motorola už docela dlouho) a připravené zprávy (šablony) usnadní posílání naléhavých textovek. Telefon vydrží až 120 hodin v pohotovostním režimu nebo 300 minut hovoru na jedno nabití.

Klepněte pro větší obrázek

Dokonalý partner Talkabout 192

Profesionálnější Talkabout 192 má nový, stylový vzhled. Telefon má vestavěnou anténu a k dostání je ve třech atraktivních barevných provedeních. Vzhled telefonu si můžete jednoduše měnit výměnou předního krytu. Uživatelsky příjemné prostředí s rolovacím menu má za úkol usnadnit ovládání telefonu. K dobrým vlastnostem telefonu patří nejen animované ikony, lupa na displeji, hlasové vytáčení, prediktivní vkládání textu, ale také vyzváněcí melodie volně dostupné na Internetu. Telefon je pohledný a určitě vás chytí. Pro datové přenosy můžete využívat technologie GPRS - chybí však podpora Bluetooth připojení. Talkabout 192 vydrží až 167 hodin v pohotovostním stavu a až 200 minut hovoru.

Klepněte pro větší obrázek

Jaké jsou

Motorola se v poslední době velmi snaží, a nové mobilní telefony vycházející z jejích dílen jsou stále lepší; to myslíme opravdu vážně, ne ironicky! Dnes představené mobilní telefony od Motoroly si budeme moci pořídit až na podzim tohoto roku a pravděpodobně to bude v předplacených sadách našich operátorů.

Diskuze (16) Další článek: Opravdu Nokia uráží ženy?

Témata článku: Motorola, Tis, Tisk, Motor, Akt, Konference

Určitě si přečtěte