Motorola E380: Asi nejhezčí mobil výrobce

Podrobněji si představíme avantgardní Motorolu s označením E380. Víte, čím si vás chystá získat?
Motorola E380: Asi nejhezčí mobil výrobce

Na veletrhu v Šanghaji 9. ledna představila Motorola svou nabídku pro rok 2003. Asi nejnápadnějším mobilem určeným pro prodej na evropských trzích byl model s označením Motorola E380. Od ostatních představených mobilů se odlišoval zejména svou netradiční konstrukcí, která částečně vycházela z „véčka“, ale dodržela rovněž tradiční konstrukci. Svou velikostí se vyrovná řadě 300, od které se odlišuje zejména barevným displejem. I při zavřeném stavu je displej vidět a to díky průhledné části krytu.

Zabarvení tohoto „okénka“ bude různé a uživatel si může vybrat to, které mu nejlépe vyhovuje. Ještě není známo, zdali bude možné sklíčko měnit doma jako v případě výměnných krytů a nebo bude možné barvu sklíčka vybrat jen při pořízení nového mobilu. Zatím je pravděpodobnější první varianta. I když jsou všechny klávesy při zavřeném krytu nedostupné, výrobce slibuje přístup k textovkám a internetu bez nutnosti vrchní díl otevřít. No, uvidíme.

Vaše zrcadlo

Barevný displej dokáže zobrazit  až 4 000 barev a jeho hlavní využití bude v zobrazování barevných obrázků, animovaných spořičů displeje a dalších „důležitých“ maličkostí. Hlavním mottem zde byla – personalizace. Telefon by měl odrážet vaši náladu, koníčky, osobnost. Záleží jen na vás v jakých odstínech se bude koukat na svět. Mělo by vám k tomu dopomoci i stahování balíčků z internetu. V jednom tématickém balíčku naleznete vyzvánění, obrázky, nastavení světelného blikání a zvuků. O tom zda nabídka balíčků bude zdarma nebo za poplatek, informace opět mlčí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Motorola E380 by měla být veselým telefonem, který se vám celý rozbliká při každém příchozím hovoru. Jen si všimněte všech průhledných ploch – na bocích, mezi klávesami a k tomu ještě i displej. To vše bude jen zářit. Jednotlivé kontakty tak budete moci odlišit kromě jiného vyzvánění i světelně.

Na amerických stránkách Motoroly se dokonce zmiňují o přítomnosti multimediálních zpráv MMS, ale je to jediný zdroj s touhle informací a proto bude raději počítat s tím, že MMS zprávy se zde nekonají. Zato podpora Java aplikací je stoprocentní – připravte se na skvělé barevné hry. Můžeme jen doufat, že výrobce nebude šetřit na velikosti paměti. V telefonu naleznete hned tři připravené hry. Kromě toho také aplikace pro organizaci času nebo pro Instant Messaging či email. Samozřejmostí je přítomnost GPRS.

Telefon se má na trhu objevit v druhé polovině tohoto roku a to za velmi přijatelnou cenu.

Diskuze (5) Další článek: Na Slovensku už mohou platit mobilem

Témata článku: Motorola, Výrobce, Motor, Mobil, Hlavní využití

Určitě si přečtěte