Motorola E390: lahůdka s prostorovým zvukem

Motorola E390 patřila mezi novinky na letošním CeBITu. Pozornost přitahuje nejen její netradiční design, ale také technická vyspělost. Největší lahůdkou je slibovaný prostorový zvuk.
Motorola E390: lahůdka s prostorovým zvukem | wikipedia

Když se podíváte na tribandový telefon od Motoroly, určitě vám tak trochu připomene carvingové lyže či spíše snowboard, protože snad jen k němu lze tvar telefonu připodobnit (střed je užší než okraje). Do bumerangů stáčená tlačítka jsou sice velmi nízká, zato široká. Nad tlačítky je jako obvykle umístěn displej, který je s to zobrazit 65 536 barev. Jinak dostačující rozlišení 176 x 220 však telefonu neumožňuje zobrazit tyto barvy současně.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tip: přečtěte si o dalších novinkách od Motoroly, které byly představeny na CeBitu

3D prostorový zvuk

Hmotnost telefonu je 100 g, rozměry 107 x 46 x 22 mm jsou příjemné. Telefon disponuje výměnnými kryty, což je v této kategorii naprostá rarita. Provedením se jedná o standardní telefon, takže nenaleznete žádné odklopné ani výsuvné části. Zařadil bych ho někam mezi Sony Ericsson T610 a Nokii 7250. Stejně jako na těchto modelech totiž na Motorole nalezneme kameru. O té však v současné době ještě nejsou bližší informace k dispozici.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek    

Základním výstupním zařízením mobilního telefonu je reproduktor. U tohoto telefonu však nenalezneme jeden, ale hned dva. Pokud se domníváte, že dva jsou zde pro umožnění stereofonní reprodukce zvuku, máte částečně pravdu. Výrobci totiž slibují 3D prostorový zvuk Surround Sound. Prostorovost tohoto zvuku sice asi nikoho neohromí, pokud ale budou reproduktory dostatečně kvalitní, pak by ve spojení s 24hlasým vyzváněním mohla přinejmenším okouzlit spolucestující v hromadné dopravě. Jako vyzvánění si kromě MP3 skladeb budete moci nastavit i soubory 3D audia. Kromě toho bude možné vlastní polyfonní melodie vytvářet, což je funkce, která u řady telefonů chybí.

MMS, XHTML, MP3, FM

Jako snad každý telefon s kamerou i tento podporuje MMS. Na psaní SMS je k dispozici T9ka a posílat můžete také EMS (5.0). Kromě prohlížeče WAPu 2.0, který je v této kategorii již téměř samozřejmý, nalezneme v telefonu i XHTML prohlížeč a emailový klient. Nechybí ani GPRS, infraport nebo Bluetooth. Navíc telefon nabízí FM stereo rádio a již zmiňovaný MP3 přehrávač, který však bude kvůli integrované paměti v praxi spíše nepoužitelný.

Klepněte pro větší obrázek 

Ze softwarové části je telefon vybaven kalkulačkou, převodníkem měn, organizérem a třemi hrami. Se standardní Li-Ion baterií vydrží telefon v pohotovosti 160 - 210 h a nepřetržitý hovor by měl trvat 5 - 10 h. Na pultech se má Motorola E390 objevit až v závěru tohoto roku.

Diskuze (16) Další článek: Philips Fisio 620: levná střední třída (zkušenosti)

Témata článku: Motorola, Sony Ericsson T610, Zvuk, Prostorový zvuk, Motor, Prostor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39