Motorola experimentuje se skládačkami. Vyrobí modulární telefon s flexibilním displejem?

Motorola po kladném přijetí obrozeného Razru dost možná uvažuje o dalších modelech založených na flexibilním displeji. Jedním z patentových návrhů u amerického patentového úřadu USPTO má být podle nizozemského portálu LetsGoDigital skládací telefon s částečně modulární konstrukcí. V přídavném modulu by se měl skrývat fotoaparát.

Klepněte pro větší obrázek
Koncept modulárního telefonu s flexibilním displejem (Zdroj: LetsGoDigital.org)

Hlavní myšlenka spočívá v tom, že u již představeného Razru nedovolí běžná véčková konstrukce osadit do těla pokročilejší optiku fotoaparátu, aniž by nebyla omezena kapacita baterie nebo nevzrostla tloušťka zařízení nad únosnou hodnotu. Samostatný modul pro foťák by naproti tomu mohl přinést dostatek prostoru. Podobně by se mohla rozšířit třeba i kapacita baterie, přidat kvalitnější reproduktor atd.

Uvedený koncept ještě rozhodně nemusí znamenat, že Motorola skutečně začne takové zařízení vyvíjet. Víme, že například při vývoji Razru smetl výrobce desítky návrhů ze stolu už ve fázi výkresů. Navrhované řešení modulů s flexibilním tělem může sice působit zajímavě a svým způsobem i futuristicky, z minulosti ale víme, že na modulární konstrukci pohořely značky jako Google, LG a i samotná Motorola, resp. její mateřské Lenovo ukončilo projekt přídavných krytů Moto Mods.

Diskuze (2) Další článek: Huawei P40 Pro: Pět foťáků od Leiky a neuvěřitelná grafenová baterie

Témata článku: Motorola, Fotoaparát, Baterie, Koncepty, Flexibilní displej, Modularita, Razr, Telefon, USPTO, Konstrukce, Modul, Sklad, Koncept, Displej, Motto Mods, Kapacita baterie, Razru


Určitě si přečtěte

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 73

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 130

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

RECENZE: Redmi Note 8 Pro – bestseller má úspěšné pokračování

** Redmi Note 8 Pro přináší nekompromisní poměr výkon / cena ** Přidává čtyřnásobný fotoaparát s 64Mpx rozlišením ** Zamrzí jen košaté MIUI se zbytečnými aplikacemi

Martin Miksa | 35