Motorola letos hodlá prodat 400 milionů mobilů

A z toho by mělo být pět milionů mobilů s podporou datových přenosů GPRS. Obě čísla jsou podle mého názoru velmi optimistická, zvláště po velmi těžkých finančních problémech, které Motorola ještě nedávno měla.
Motorola letos hodlá prodat 400 milionů mobilů

Motorola chce ještě letos prodat pět milionů mobilů s datovými přenosy GPRS, které umožňují uživatelům být neustále na příjmu. Největší část těchto mobilů prodá samozřejmě v druhém pololetí, protože v tom prvním o mobily s GPRS samozřejmě takový zájem nebyl. I u nás se GPRS začalo více využívat až letos v létě, kdy se k Eurotelu přidal i náš druhý operátor, Paegas.

I když byla Motorola prvním výrobce, který komerčně nabídnul mobil s GPRS (Motorola Timeport 260), dnes už trošku pokulhává za konkurencí. Nejlepší mobily s GPRS má zatím Ericsson, jeho T39m a R520m jsou zatím nepřekonané. Motorolu dohání také Siemens se svým modelem S45. Do konce roku se pak objeví Nokia 8310 a 6310, oba mobily budou navíc umět i datové přenosy HSCSD, které jsou na mnohé věci vhodnější než GPRS (např. stahování e-mailových příloh a hledání po Internetu - obě akce se při GPRS docela prodraží).

Těmto optimistickým číslům, které Motorola zveřejnila, napomáhá bezesporu hromadné spouštění GPRS evropskými operátory. Bohužel, GPRS je zatím hodně drahé, takže se pro běžné uživatele příliš nevyplatí - mluvím ale jen o připojení k Internetu nebo práci s e-maily. Wapování přes GPRS už je cenově srovnatelné s běžnými přenosy GSM a v při pomalém čtení zpráv je GPRS i výhodnější. Kromě toho je rychlejší a rychleji se také navazuje spojení.

Motorola ale ohlásila i další čísla: letos hodlá prodat po celém světě 400-425 milionů mobilů. Uvidíme, zda se jí podaří prorazit s chystanými novinkami, jako V.66, T280 nebo námi již recenzovaným komunikátorem Accompli 008.

Diskuze (5) Další článek: Proč je můj operátor ten nejlepší?!

Témata článku: Motorola, Motorola Timeport 260, Nokia 8310, Mobil, Motor, Mil, Let

Určitě si přečtěte