Motorola Mpx200: véčko bez antény, operační systém Microsoftu a nízká cena

Nový telefon Mpx200 od Motoroly vám nabídne téměř totožné prostředí jako na vašem stolním počítači. K tomu přidá kompaktní rozměry, véčkovou konstrukci a poměrně zajímavou cenu i pro českého uživatele.
Motorola Mpx200: véčko bez antény, operační systém Microsoftu a nízká cena | wikipedia

Společnost Motorola v současné době laškuje s několika různými systémy pro své „chytré“ telefony. Z mobilních výrobců je na tom podobně například Samsung, který má záběr ještě o něco širší. Výhledově však favorizuje právě systém od společnosti Microsoft, se kterou nedávno uzavřela dohodu o spolupráci. Možná i díky tomu můžete od včerejšího dne objevit v nabídce Motoroly nový „chytrý“ telefon s operačním systémem Microsoft Windows for Smartphone nebo také jen Microsoft Smartphone 2002.

Chytrák v rozumném balení

Včerejší novinka s trochu krkolomným označením Motorola Mpx200 je postavena na operačním systému Microsoft Smartphone 2002. Mezi podobně vybavenými modely je s přehledem nejmenší, nejkompaktnější a nejlehčí. Vzpomeňme první telefon s tímto systémem, který se v naších krajích objevil snad jen v nabídce operátora Eurotel. SPV (Smartphone Eurotel) nabízel známý systém ze stolních počítačů, ale nestíhal v rychlosti kvůli pomalému procesoru, také byl velmi náročný na baterii a to nemluvě o rozměrech ani o hmotnosti.

Klepněte pro větší obrázek

Včerejší novinka je revoluční právě ve svých fyzických parametrech. Stejně jako dříve legendární Accompli 008, i „windowsová“ Motorola dokázala spojit vše v jeden kompaktní a hlavně mobilní přístroj. V zavřeném stavu připomíná běžná větší véčka. Oproti konkurenčním chytrým telefonům ji však schází jedna zásadní věc – integrovaný digitální foťáček. V dnešní době jdou takto vybavené telefony doslova na dračku a pakliže se v blízké době neobjeví alespoň přídavná varianta jako u modelu T720, nemusí to nová Motorola u svých uživatelů mít tak jednoznačné.

Slušné prostředí pro běh

V jejím srdci tepe čerstvá krev v podobě nového procesoru Xscale s taktem 200 MHz. Tomu sekunduje i operační paměť ROM s 32 MB a RAM se stejnou hodnotou - tedy 32 MB. Aplikacím je pak vyhrazen prostor na paměťové kartě typu SD/MMC (v balení naleznete kartu o velikosti 16 MB). O komunikaci s uživatelem se stará standardně velký TFT displej, který nabízí paletu 65 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní výhodou systému Smartphone 2002 je kromě notoricky známého vzhledu hlavně nabídka dobře známých programů ze světa osobních počítačů. Pokud se zaměříme na programy pro správu a organizaci času – zde jistě vévodí Pocket Outlook, který můžete synchronizovat i skrze Exchange server. Mezi dalšími aplikacemi uvítáte mobilní verzi internetového a wapového prohlížeče Pocket Internet Explorer a stále oblíbenější komunikační klient MSM Messenger. Multimédia bude zastupovat Windows Media Player. 

Termín uvedení na trh je naplánován na říjen, datum dostupnosti u českých prodejců však ještě není znám. Předpokládaná cena u britského operátora Orange činí £239.99, tedy něco okolo 11 200 Kč.

Další informace naleznete zde a také v tiskové zprávě Motoroly.

Ve zkratce:

 • Motorola MPX200 SmartPhone
 • Síť: GSM 900/1800/1900 MHz
 • Rozměry:  48 x 89 x 27 mm
 • Hmotnost: 118 g
 • Displej: 65 000 barev, 176 x 220 pixelů, TFT
 • Pohotovostní doba: 112 hod
 • Doba hovoru: 270 min
 • Systém: Microsoft Smartphone 2002
 • Procesor: Intel XScale 200 Mhz
 • Synchronizace: ActiveSync
 • Paměť: SD/MMC karty (až 1 GB), ROM 32 MB, RAM 32 MB
 • Spojení: GPRS, IrDA, miniUSB
 • Aplikace: Pocket Outlook, Pocket Internet Explorer, MSM Messenger, Windows Media Player
Diskuze (37) Další článek: Eurotel připravil nové výhodnější podmínky pro partnerské programy Tandem

Témata článku: Microsoft, Motorola, Véčko, Opera, Motorola MPx200, Ant, MPx, Cena, Operační systém, Motor, Systém, Nízká cena


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82