Motorola MS550: 3 Mpx s laufem pěkně vysoko (první pohled)

Motorola vyrobila vysouvák, který byste zezadu nerozeznali od klasického starého fotoaparátu. Za retro-kabátkem se však skrývají celé tři megapixely! Součástí výbavy je i velký QVGA displej, MP3 přehrávač nebo slot pro paměťové karty.
Motorola MS550: 3 Mpx s laufem pěkně vysoko (první pohled)

Motorola MS550 se dala poprvé spatřit v březnu tohoto roku na mezinárodní konferenci CTIA Wireless 2005 v New Orleans. Nyní Motorola tento telefon oficiálně představila. Vysouvací konstrukce s rozměry 112 × 51 × 25,7 milimetru je pro americkou značku netradiční, vzhledově se přední strana telefonu podobá Philipsu 960. I ten byste zezadu jen těžko odlišili od klasického digitálního kompaktu.

Klepněte pro větší obrázek
Oficiální obrázek Motoroly MS550

Televize nebude problém

Na tak velkém displeji určitě. Dva palce a dvě desetiny k tomu napříč zobrazovací plochou s 262 tisíci barvami a rozlišením 240 × 320 obrazových bodů – to je dobrý příslib kvalitní podívané.

Vedle hlavního kulatého tlačítka s potvrzovacím středem a s pevně nastavenými funkcemi čtyř směrů najdeme ne dvě, ale hned čtyři kontextové klávesy. Pod nimi ještě zelené a červené sluchátko pro ovládání hovorů a mezi nimi tlačítko pro spuštění přehrávače hudebních souborů.

Klepněte pro větší obrázek
Displej má úhlopříčku 2,2 palce

Pro snadnější vysouvání alfanumerické klávesnice jsou přímo pod displejem malé pryžové proužky, pro leváky i praváky každý na jedné straně. Tlačítka s čísly vypadají dostatečně velká, jsou přísně řezaná, designové eskapády se nekonají.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola MS550 má vysouvací konstrukci

Na pravé straně je chromovaná spoušť fotoaparátu a krytka konektoru pro sluchátka; není to jisté, ale mohlo by jít klasický 3,5mm jack. Mezi nimi jsou čtyři tlačítka pro ovládání plnohodnotného přehrávače MP3 souborů – pro zastavení a spuštění skladby a dvě klávesy pro pohyb uvnitř písně. Na druhé straně je ovladač hlasitosti a zdířka konektoru pro USB datový kabel.

Vysuňte periskop

Zadní strana telefonu je doslova revoluční – takové retro ve stylu starých klasických „kinofilmů“ se jen tak nevidí. Vestavěný fotoaparát disponuje velkým fyzickým rozlišením, plnými třemi megapixely! Protože je optika na poměry mobilního telefonu masivní, musela být umístěna do speciálního tubusu, který má na jedné své straně otočný kloub.

Klepněte pro větší obrázek
Zadní strana v retro-stylu

Fotoaparát se aktivuje právě vytočením do strany, odklápění by mělo být motorové. Pod čočkou je malé zrcátko pro autoportréty. Budete-li chtít fotit třeba celá torza, použijete větší lesklou plošku, která je na vnitřní stěně úložného prostoru objektivu.

Nad optikou „trůní“ blesk a vedle něj dioda pro redukci červených očí. K dispozici bude dvojnásobný, konečně optický zoom a funkce automatického zaostřování. Kromě snímků ve vysokých třech megapixelech půjdou pořizovat i videozáznamy ve formátu MPEG4.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotoaparát má otočnou konstrukci

Tou správnou cestou?

Všechna multimédia půjdou ukládat na paměťové karty formátu TransFlash nebo microSD, slot si našel místo na levém boku telefonu. Vyzváněcí polyfonie má 64 hlasů, volající se však může hlásit o slovo oblíbenou MP3 skladbou.

Klepněte pro větší obrázek

Pro datové přenosy je připraven Bluetooth a infraport nebo zmiňovaný USB kabel. Podporován je i standard EvDO pro rychlé stahování multimédií. Motorola vyrobila originální mobilní telefon se zajímavou konstrukcí optiky fotoaparátu. Jak takový přístroj na trhu zafunguje se ale u nás určitě nedozvíme. Motorola tento model plánuje uvést pouze na korejský trh, není určen pro sítě GSM.

A co vy? Holdujete mobilním telefonům se silnými fotoaparáty? Myslíte, že časem vytlačí klasické levné kompakty?


Motorola MS550 ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 112 × 51 × 25,7 mm, 175 g
  • konstrukce: vysouvací
  • barevné provedení: stříbrná
  • displej: 262 tisíc barev při rozlišení 240 × 320 obrazových bodů (QVGA), aktivní TFT
  • fotoaparát: hlavní: rozlišení 3,2 Mpx s dvojnásobným optickým zoomem a s vestavěným bleskem; možnost pořizování videozáznamů ve formátu MPEG4
  • paměť: paměťové karty TransFlash/microSD
  • vyzvánění: MP3 vyzvánění
  • připojení: Bluetooth, infraport, USB datový kabel, podpora EvDO
  • multimédia: 64hlasá polyfonie, formáty MP3, AAC, AAC+

Témata článku: Motorola, MPx, První pohled, Motor

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8